Kolejne wyróżnienie dla TPWP

fb2 300x227 Kolejne wyróżnienie dla TPWP

Źródło: www.proto.pl

Wyliczając wyróżnienia, jakie nasze Towarzystwo otrzymało w ostatnim czasie (informowaliśmy o nich w niedawno zamieszczonej notatce), nie sposób nie wspomnieć o bardzo prestiżowej nagrodzie, jaką nasz Kolega, Filip Bebenow, odebrał 5 grudnia 2012 roku na uroczystej gali w Ministerstwie Gospodarki.

Filip związany jest z TPWP od jego powstania, czyli od ponad pięciu lat. Swoją kolejową przygodę rozpoczął w zaprzyjaźnionym Bydgoskim Towarzystwie Przyjaciół Kolei, jednak to w Wolsztynie ujął go niewątpliwy urok „maszyn z duszą”, co też miało wpływ na wybór ośrodka akademickiego. W Poznaniu, gdzie jeszcze do niedawna każdego dnia gościł wolsztyński parowóz, nasz Kolega kształcił się przez pięć lat na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM, pisząc i broniąc w bieżącym roku pod kierunkiem prof. dra hab. Tadeusza Stryjakiewicza pracę magisterską pt. „Turystyka kolejowa w Polsce”. Obszerne dzieło, traktujące to obszerne zagadnienie w sposób kompleksowy – nigdy wcześniej niespotykany, z całą pewnością może zostać wykorzystane przez organizatorów kolejowych atrakcji jako recepta na dobrze funkcjonujące, odpowiadające potrzebom potencjalnych klientów, przedsięwzięcie. Praca, będąca również efektem wolsztyńskiego rozdziału życia naszego Kolegi (z czego jesteśmy szczególnie dumni), zdobyła I nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie „Teraz Polska Promocja” na najlepszą pracę magisterską dotyczącą promocji Polski. Konkurs organizowany przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego, Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. oraz Polską Organizację Turystyczną objęty jest honorowym patronatem Ministra Gospodarki, Ministra Spraw Zagranicznych, Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministra Rozwoju Regionalnego, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Adama Mickiewicza. Partnerem Konkursu jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

fb1 300x168 Kolejne wyróżnienie dla TPWP

Źródło: www.signs.pl

Filipowi życzymy dalszych sukcesów naukowych i zawodowych (warto wspomnieć, że od kwietnia tego roku nasz Kolega jest maszynistą parowych pojazdów trakcyjnych a od lipca Dyrektorem Żuławskiej Kolei Dojazdowej, co jednak nie przeszkadza mu w działalności na rzecz TPWP) a przede wszystkim – aby jego praca dotarła do jak najszerszego grona decydentów, uświadamiając potencjał i możliwości związane z często zapomnianym i niszczejącym kolejowym dziedzictwem, a wnioski z niej płynące – dla dobra zarówno organizatorów turystyki kolejowej jak i ich adresatów – były jak najszerzej wcielane w życie.

Tagi: , , ,

1 komentarz

  1. hasler pisze:

    Wielkie gratulacje dla Filipa oraz życzenia dalszych sukcesów w tym wszystkim co robi.

Skomentuj

Komentarz© TPWP 2021. Strona używa plików cookies. Polityka prywatności zawiera więcej informacji o cookies. Design & Development: Michał Pawełczyk