Nocna sesja fotograficzna podczas Parowozjady

DSCF4770 300x225 Nocna sesja fotograficzna podczas Parowozjady

Parowozy Pt47-65 i TKh49-1 stały się głównymi bohaterami wieczornej sesji fotograficznej zorganizowanej w Chabówce przez TPWP

Jak wiadomo, wydarzenia mające miejsce podczas pierwszego dnia tegorocznej Parowozjady adresowane były do tzw. „szerokiej publiczności”, niekoniecznie miłośników kolei. Dlatego w porozumieniu z organizatorami imprezy, Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni, postanowiło uatrakcyjnić nieco sobotni wieczór i zorganizowało wieczorną sesję zdjęciową.

W związku z widowiskiem „Kolej na musicale”, latarnie oświetlające ekspozycję taboru zostały wyłączone i część terenu Skansenu w Chabówce pogrążyła się w ciemnościach. Członkowie TPWP rozstawili więc lampy halogenowe, podarowane niedawno Towarzystwu  przez p. Arkadiusza Sornata, dzięki którym wolsztyńskie parowozy goszczące w Chabówce (Tr5-65 i Pt47-65) zostały wyraźnie oświetlone. Udało się również ustawić obok Pt47-65 „ferrumkę” TKh49-1, dzięki czemu fotografowana scena stała się jeszcze ciekawsza.

Sesja fotograficzna trwała ponad godzinę i przyciągnęła co najmniej kilkudziesięciu miłośników fotografii kolejowej  oraz… młodą parę wraz z fotografem, która zyskała w ten sposób niebanalne zdjęcia ślubne.

Tagi: , , , , , , , , , ,

Skomentuj

Komentarz© TPWP 2021. Strona używa plików cookies. Polityka prywatności zawiera więcej informacji o cookies. Design & Development: Michał Pawełczyk