Kolejna pracowita sobota

Kolejną wakacyjną sobotę spędziliśmy pracując na linii nowosolskiej. Tym razem z powodu dużej „grupy uderzeniowej” (7 osób) podzieliliśmy się na dwie mniejsze ekipy – pierwsza działała na odcinku Wolsztyn – Adamowo, druga zaś na Widzim Stary – Kębłowo.

31 lipca kontynuowaliśmy oprysk szlaku między Wolsztynem, a Widzimem. Prowadzone od kilku tygodni oprysk toru i koszenie wszechobecnej trzciny zaczyna przynosić pierwsze efekty. Dzięki temu powoli zaczynamy wygrywać nierówną walkę z siłami natury – niepryskany i niekoszony od kilku lat tor oraz podmokły teren sprzyjał przez lata rozwojowi wszelakiej roślinności od traw, przez trzciny, jeżyny, aż po małe krzaczki i drzewka. Obecnie staramy się przywrócić całkowitą przejezdność w/w odcinka, nie tylko dla drezyn ręcznych, ale i pociągu.

09 300x199 Kolejna pracowita sobota

Druga ekipa udała się zaś na inspekcję szlaku w okolicach Kębłowa – dostaliśmy bowiem informację o powalonych przez ubiegłotygodniową wichurę i leżących na torze dwóch drzewach. Dzięki błyskawicznej akcji nadleśnictwa skrajnia została przywrócona już przed weekendem. Tor na szczęście nie został uszkodzony. Dokonując obchodu odcinka Widzim – Kębłowo wycięliśmy ponadto kilkadziesiąt samosiejek rosnących przy torze pomiędzy kilometrem 6,7, a 8,29 (stacja w Kębłowie).

W kolejne weekendy kontynuować będziemy prace w okolicach Adamowa. Wszystkich chętnych zapraszamy do pomocy przy rewitalizacji ponad 100-letniej linii.

Tagi: , , , , , ,

Skomentuj

Komentarz© TPWP 2021. Strona używa plików cookies. Polityka prywatności zawiera więcej informacji o cookies. Design & Development: Michał Pawełczyk