Parowozem przez Wielkopolskę 2012 – rezerwacja miejsc

ppw2012 Parowozem przez Wielkopolskę 2012  rezerwacja miejsc

Z przyjemnością informujemy, iż na stronie głównej dostępny jest już formularz, za pomocą którego można zarezerwować bilety na  pociąg „Parowozem przez Wielkopolskę 2012”, który w niedzielę 29 kwietnia przemierzy trasę Wolsztyn (odj. 7:40) – Zbąszynek (odj. 8:40) – Międzyrzecz – Skwierzyna – Wierzbno – Międzyrzecz – Sulęcin – Międzyrzecz – Zbąszynek (przyj. 18:30) – Wolsztyn (przyj. 19:30) (podane godziny mają charakter orientacyjny). Skład jedynego (jak na razie) w tym roku pociągu fotostopowego organizowanego na terenie naszego kraju zestawiony będzie z parowozu TKt48-191 ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce oraz dwóch wagonów serii Bhixt (typ: 101A). Będzie on nawiązywał do ostatnich lat pracy międzyrzeckiej parowozowni, kiedy to „tekatki” z dwoma „ryflakami” przemierzały okoliczne linie.

Tradycyjnie podczas blisko 12-godzinnej podróży zaplanowaliśmy fotostopy w najciekawszych miejscach na szlaku. Przy okazji dziękujemy za nadesłane drogą mailową propozycje dotyczące motywów. Zostały one wzięte pod uwagę podczas „objazdu szlaku”. Wzięliśmy także pod uwagę sugestie dotyczące zamiany kolejności przejazdu po poszczególnych odcinkach, dzięki czemu na fotostopach panować będą sprzyjające warunki oświetleniowe.

Niestety po raz pierwszy cena biletu musi przekroczyć barierę 200 zł. Jest to spowodowane przede wszystkim stale rosnącymi kosztami uruchomienia parowych pociągów specjalnych, a także chęcią maksymalnego oddania realiów historycznych. Ograniczona liczba miejsc (postulowana przez część naszych klientów) przełoży się z pewnością na dużo większy komfort fotografowania podczas fotostopów. Biorąc powyższe pod uwagę cena biletu na pociąg „Parowozem przez Wielkopolskę 2012” wynosi 220 zł (w przypadku zarezerwowania miejsc on-line i uregulowania należności do dnia 13 kwietnia br.) i 260 zł (wpłata na konto po 13 kwietnia).

Jak zwykle na wszelkie pytania odpowiadamy pod adresem mailowym pociag@tpwp.pl oraz pod numerem telefonu +48 693 700 320 (Polska, codziennie po 18.00) i +48 500 648 917 (Niemcy).

Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy z powodu zbyt niskiej frekwencji lub z przyczyn niezależnych od organizatora. Wpłaty będą zwracane nadawcom tylko w przypadku odwołania imprezy.

Tagi: , , , , , , , , , ,

komentarzy 5

 1. Dawid pisze:

  A opłata za samochód?

 2. Andrzej T. pisze:

  Co do goniących – prosimy o chwilę cierpliwości. Jak zobaczymy jak pójdą wpłaty – zamieścimy komunikat.

 3. posener pisze:

  Uff na szczęście mi się udało na czas zarezerwować. A będzie warsik i bufet na pokładzie? -piszę osobno bo przecież to nie to samo 🙂

 4. Do imprezy zostało nieco czasu, można zatem zapoznać się z ciekawymi miejscami, w pobliżu których będzie prowadzić trasa naszego pociągu:
  http://www.mmpoznan.pl/404087/2012/2/26/jakie-tajemnice-kryje-obiekt-specjalny-templewo?category=spozaMiasta

 5. Dawid pisze:

  A więc jak z tym gonieniem autem? Jakieś konkrety są już znane?

Skomentuj

Komentarz© TPWP 2021. Strona używa plików cookies. Polityka prywatności zawiera więcej informacji o cookies. Design & Development: Michał Pawełczyk