UWAGA! Zmiany w imprezie do Sieniawy Lubuskiej!

501 300x200 UWAGA! Zmiany w imprezie do Sieniawy Lubuskiej!

Ol49-59, fot. Tomasz Drzewiecki

W związku z wynikłymi problemami technicznymi, organizator jest zmuszony ogłosić zmiany dotyczące uruchamianego 6 lutego 2010 (sobota) pociągu specjalnego z Wolsztyna do Sieniawy Lubuskiej. Przewoźnik nie jest w stanie zrealizować zamówienia na pociąg w stu procentach. Parowóz Tr5-65 ma rewizję kotła ważną do końca czerwca 2010 roku, lecz wciąż nieuregulowany status jego układu biegowego (brak odbioru przez inspektora dozoru technicznego) umożliwia mu tylko jazdy gospodarcze w obrębie parowozowni (manewry, ogrzewanie hali). Pomimo usilnych starań organizatora i deklaracji przewoźnika PKP Cargo S.A. , z przyczyn od Towarzystwa Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni niezależnych nie udało się doprowadzić do odbioru technicznego przez uprawnionego urzędnika; parowóz nie posiada kompletu dokumentów (brak świadectwa dopuszczenia do ruchu) uprawniających do jazdy z pociągiem po linii użytku publicznego. Ponieważ do samego końca nie było jasne rozstrzygnięcie tego problemu, informacja pojawia się tak późno, za co przepraszamy.

Przewoźnik realizujący zamówienie zaproponował, by pociąg do Sieniawy Lubuskiej pociągnął parowóz Ol49-59 z 1953 roku. Zmuszeni jesteśmy przystać na tę propozycję, ze względu na brak innych sprawnych parowozów. Osobom, które zechcą jednak zrezygnować z przejazdu z powodu wprowadzonych w ostatniej chwili zmian dajemy taką możliwość – prosimy o kontakt z nr telefonu 0 724 615 710 (codziennie po 18.00) lub e-mailowo pociag@tpwp.pl .

Mamy jednak nadzieję, że pasażerowie, którzy zdecydują się na udział w imprezie nie będą tego żałować. Według długoterminowych prognoz meteorologicznych pokrywa śnieżna w okolicach Wolsztyna utrzyma się jeszcze długie tygodnie. Zapraszamy więc na pierwszą od kilku lat przejażdżkę „retro” w białej scenerii. Są jeszcze wolne miejsca – koszt nie ulega zmianie, 140 zł płatne obsłudze podczas wsiadania do pociągu.

Due to the nonavailability of the locomotive that we originally intended to use for our special train we have been forced to announce the change of motive power for our train that is to run from Wolsztyn to Sieniawa Lubuska on Saturday, February 6th 2010. PKP Cargo was unable to provide the locomotive that was originally requested. As long as the  Tr5-65 has a boiler ticket valid until the end of June 2010, the locomotive’s bottom end has still not been certified by an inspector, which allows the locomotive only to move around the Wolsztyn depot under its own power for shunting and shed heating duties. Despite our best efforts and the previous PKP Cargo S.A. declarations, the Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni was unable to finalise the necessary certification of the locomotive by an appropriate inspector; therefore the locomotive is not fit to run on
public railways. We are sorry to have to inform about the change so late, but it was unclear until very crecently that we are actually not going to be able to use the Tr5.

We were offered a replacement locomotive instead of the Tr5 in form of Ol49-59 of 1953. We have therefore no other choice but to accept the proposal due to the unavailability of any other steam locomotive. Those who would no longer like to travel on the train due to the last minute changes applied may do so by calling 0048 724 615 710 (daily after 6 p.m.) or by sending an e-mail to pociag@tpwp.pl.

However we do hope that our passengers who still wish to take part in our charter will not regret their decision. According to the long distance weather forecasts the snow cover will remain in the Wolsztyn area for weeks to come. We may therefore use the opportunity to run the first photo charter for years to run in winter scenery. There are still seats available, so please do not hesitate to inform your fellow enthusiasts – the cost remains the same, 140 zł to be paid when boarding the train.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

1 komentarz

  1. atkl pisze:

    Nie ma co się trząść. Oelka to pożądne parowozisko, oby tylko się przedarło przez te śniegi. Przy odrobinie szczęścia tj. słonecznej pogodzie może z tego wyjść fotograficzny i filmowy oskar.

Skomentuj

Komentarz© TPWP 2021. Strona używa plików cookies. Polityka prywatności zawiera więcej informacji o cookies. Design & Development: Michał Pawełczyk