Parowozem przez Wielkopolskę 2009

Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni zaprasza wszystkich na kolejną, wiosenną imprezę z cyklu „Parowozem przez Wielkopolskę”. Po raz drugi pociąg specjalny organizowany przez TPWP prowadzony wolsztyńskim parowozem wyruszy w trasę. Pierwsza edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Mając na uwadze opinie naszych gości, tym razem zdecydowaliśmy się zorganizować pociąg także na linii, na której regularne połączenia pasażerskie są dawno zawieszone. Zapraszamy na imprezę w dniu 18.04.2009 (PIERWSZA SOBOTA PO ŚWIĘTACH WIELKANOCNYCH).

Pociąg przemierzy liczącą 287 km trasę Wolsztyn (odjazd 6.20) – Zbąszynek (odjazd 8.00, skomunikowanie z pociągami z Poznania i Zielonej Góry) – Międzyrzecz – Gorzów Wlkp. – Świątki (w kilometrze 38,888 linii 415 Gorzów Wlkp. – Myślibórz) – Gorzów Wlkp. – Międzyrzecz – Zbąszynek (przyjazd 19.00, skomunikowanie z poc. do Zielonej Góry, Leszna, Poznania) – Wolsztyn (przyjazd 20.00). Ruch pasażerski na linii Gorzów – Myślibórz został zawieszony w 1991 roku, zaś towarowy w 2001. Na czele składu złożonego z trzech wagonów serii Bh (popularne bonanzy, w malowaniu oliwkowym) stanie parowóz Ol49-59. Całość ucharakteryzowana zostanie na styl lat osiemdziesiątych XX wieku. Zaplanowano oczywiście liczne fotostopy!

Bilety będą dostępne w przedsprzedaży w cenie 130 zł (wpłata na konto do 01.04.2009) lub w miarę wolnych miejsc w dniu imprezy, na peronie w cenie 170 zł. Każdy z uczestników, który wcześniej zarezerwuje miejsce w pociągu, przed jego odjazdem po zgłoszeniu się u organizatora otrzyma bilet uprawniający do zajęcia miejsca w wagonie, oraz specjalnie opracowany na tę okazję folder. Zawarte w nim informacje przybliżą historię linii, które pokona pociąg, krótki opis techniczny i historyczny parowozu, oraz wagonów, jakimi będziemy podróżować. Znajdzie się tam również regulamin imprezy. Ponadto w dniu przejazdu każda osoba z wykupionym biletem otrzyma dokładny wykaz fotostopów planowanych na całej trasie.

Jednocześnie informujemy, że ze względu na bardzo wysokie koszty uruchomienia pociągu, w przypadku niedostatecznej ilości zgłoszeń impreza niestety zostanie odwołana (o czym poinformujemy z minimum dwutygodniowym wyprzedzeniem). Zaznaczamy także, że z przyczyn technicznych program imprezy może ulec zmianie!

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy na imprezę dostępne pod adresem

http://www.tpwp.pl/rezerwacja

Organizator:
Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni
ul. Roberta Kocha 12a
64-200 Wolsztyn
http://www.tpwp.pl
pociag@tpwp.pl

Tagi: , , ,

Skomentuj

Komentarz© TPWP 2021. Strona używa plików cookies. Polityka prywatności zawiera więcej informacji o cookies. Design & Development: Michał Pawełczyk