Dwa miesiące pracy na szlaku za nami

19 300x199 Dwa miesiące pracy na szlaku za nami

Przejazd inspekcyjny do Krzyża Rudno - postój w Świętnie, 05.07.2009

Mijają właśnie dwa miesiące od czasu pierwszego wjazdu drezyny ręcznej na linię nowosolską. Miał on miejsce w niedzielę 10 maja br. Ogółem od tego czasu wykonaliśmy 9 kursów: 7 małą „kiwajką” i 2 dużą drezyną „towarową”. W ciągu ostatnich tygodni odbyliśmy 4 kursy inspekcyjne: 2 do Krzyża Rudno i po jednym do Świętna i Kębłowa. Najczęściej jednak jeździliśmy do oddalonego od Wolsztyna o niecałe 3 km wykopu, gdzie walczyliśmy z porastającą tor roślinnością.

Łączny przebieg obu drezyn wyniósł dokładnie 150 km, z czego „mała” pokonała aż 138 km. Najbardziej pracowitym okresem dla obu pojazdów okazał się pierwszy miesiąc ich eksploatacji, kiedy to drezynki przemierzyły 106 km.

Obecnie na linii prowadzone są prace związane z przywróceniem przejezdności szlaku dla drezyn ręcznych. Niebawem możliwe staną się przejazdy rekreacyjne dla turystów indywidualnych. Tymczasem wszystkich miłośników starej kolei chcących pomóc w rewitalizacji linii zapraszamy do współpracy!

Tagi: , , , , ,

Skomentuj

Komentarz© TPWP 2021. Strona używa plików cookies. Polityka prywatności zawiera więcej informacji o cookies. Design & Development: Michał Pawełczyk