Przygotowania do pikniku drezynowego w Świętnie

Trwają intensywne przygotowania do pikniku drezynowego w Świętnie, który odbędzie się w sobotę 10 września w ramach cyklu imprez współfinansowanych ze środków Gminy Wolsztyn. W ostatnich dniach pobieliliśmy m.in. krawędź peronową, krawężniki oraz płot stacyjny. Przed budynkiem dworca wyrównaliśmy i częściowo odtworzyliśmy bruk, a w dawnej poczekalni i pomieszczeniu dyżurnego ruchu zamontowaliśmy kolejne ramy okienne, które sukcesywnie poddawane są renowacji. Przy drzwiach do obu pomieszczeń pojawiły się natomiast emaliowane tablice „Poczekalnia” oraz „Dyżurny ruchu”, które wraz z innymi elementami historycznej infrastruktury tworzą klimat małej stacyjki.

W ostatnią sobotę zajęliśmy się porządkowaniem terenu stacji – skoszona została trawa, suche liście i gałęzie – zgrabione i spalone. W pomieszczeniu dawnej poczekalni urządziliśmy zaś małą, póki co tymczasową, wystawę gromadzonych przez nas eksponatów, które po raz pierwszy będzie można obejrzeć w sobotę 10 września podczas pikniku drezynowego. Po zakończeniu kompleksowego remontu poczekalni utworzona zostanie w niej stała ekspozycja kolejowych wskaźników, urządzeń i innych pamiątek minionych lat.

Cieszy fakt, że równolegle do prowadzonych przez nas prac estetyzacyjnych wokół i na samej stacji, dawny blask odzyskuje dworzec. Latem br. Gmina Wolsztyn (właściciel budynku stacyjnego) przeprowadziła remont, polegający na wymianie poszycia dachowego.

Tagi: , ,

Skomentuj

Komentarz© TPWP 2021. Strona używa plików cookies. Polityka prywatności zawiera więcej informacji o cookies. Design & Development: Michał Pawełczyk