Pikniki drezynowe na linii kolejowej Wolsztyn – Nowa Sól

011 300x225 Pikniki drezynowe na linii kolejowej Wolsztyn  Nowa SólW ostatnią sobotę, 15 września 2012 roku, na dawnych stacjach kolejowych w Konotopie i Kolsku wraz ze Starostwem Powiatowym w Nowej Soli zorganizowaliśmy pikniki drezynowe. Mimo obaw o frekwencję, mieszkańcy obu wiosek dopisali. Z przejażdżek skorzystało po kilkadziesiąt osób (każdy został obdarowany gadżetami ufundowanymi przez nowosolskie starostwo), a widok całych rodzin maszerujących na stacje, niczym na niedzielną mszę, oraz radość na twarzach nie tylko dzieci, ale i dorosłych, były dla nas wspaniałym podziękowaniem za włożony trud i motywacją do organizacji podobnych imprez już w niedalekiej przyszłości. Zaaranżowane zawody drezynowe o Puchar Starosty Nowosolskiego wzbudziły wśród drużyn złożonych z mieszkańców ducha pozytywnej rywalizacji. Zagrzewani wspaniałym dopingiem, jaki zapewnili uczestnicy pikników, startujący w zawodach (13 drużyn w Konotopie i aż 20 w Kolsku!) zapewnili ekstremalne warunki testowe dla jednej z drezyn użytkowanych przez TPWP (skonstruowanej przez Grodziską Kolej Drezynową). Testy wypadły wyśmienicie – drezyna wytrzymała maksymalne obciążenie podczas karkołomnych przejazdów na czas.

Pikniki okazały się wspaniałym pomysłem na ożywienie zapomnianych stacyjek, dlatego już teraz zapraszamy na kolejne, które odbędą się w pozostałych miejscowościach leżących przy linii kolejowej Wolsztyn – Nowa Sól na terenie Powiatu Nowosolskiego oraz w samej Nowej Soli. Poniżej przedstawiamy harmonogram:

 • 23.09.2012 (niedziela) – Nowa Sól (od 12:00 do 16:00) – w ramach „Światowego dnia bez samochodu”
 • 30.09.2012 (niedziela) – Lipiny Odrzańskie (od 11:00 do 13:00), Lubięcin (od 15:00 do 17:00)
 • 20.10.2012 (sobota) – Nowa Sól (od 11:00 do 13:00), Otyń (od 15:00 do 17:00)

Tagi: , , , , ,

komentarzy 5

 1. krzyhu pisze:

  fajnie ze cos sie dzieje na lini wolsztyn-nowa sól martfi mnie linia Leszno-zbąszyn której grozi likwidacja.

 2. nortonex pisze:

  A jak tam sprawa remontu Wolsztyn – Nowa Sól? Coś wiadomo w temacie czy nadal cisza?

 3. gość pisze:

  A z innej beczki; czy być może już wiadomo, czy w przyszłym roku TPWP będzie organizowało jakieś przejazdy okolicznościowe i turystyczne? Bo w tym roku b.mało było. Warto było by podać terminy z odpowiednim wyprzedzeniem, tak jak rywal – spółka Turkol, aby można było sobie zaplanować wyjazd i wolne.

 4. krzychu pisze:

  Linie kolejowe do likwidacji to linia wolsztyn- nowa sól Poznań-WoLsztyn Leszno-wolsztyn-Zbąszynek ato są linie obiazdowe dla lini Zbąszyń -Opalenica- Poznań i Rzepin-wrocław o likwidacji lini pisze głos wielkopolski i rynek kolejowy że będą rozbierać tory.

 5. gość pisze:

  Słuchajcie; podobno „koleje” wlkp. od nowego rozkładu chcą zlikwidować przejazdy trakcją parową w WEEKENDY; zaś pozostawić tylko w dni robocze. Anglicy już o tym wiedzą: http://polishrail.wordpress.com/2012/11/08/the-end-of-daily-scheduled-standard-gauge-steam-in-poland/
  Czy TPWP nie podejmuje w tej sprawie żadnej interwencji, aby nie zawieszać tych kursów w weekendy, gdy przyjeżdżają potencjalni turyści do Poznania? A z dwojga złego, żeby zawiesić w wybrane dni tygodnia; np. pon-wt lub wt-śr. ?

Skomentuj

Komentarz© TPWP 2021. Strona używa plików cookies. Polityka prywatności zawiera więcej informacji o cookies. Design & Development: Michał Pawełczyk