Nagranie filmowe na linii nowosolskiej

p1000360 300x199 Nagranie filmowe na linii nowosolskiej

Członkowie Towarzystwa, oraz ekipa filmowa w trakcie realizacji zdjęć. fot. Marcin Łysiak

Ciężka praca podczas przywracania przejezdności linii z Wolsztyna do Nowej Soli, jak okazuje się, nie idzie na marne. W czwartek, 6 sierpnia 2009 roku miało na niej miejsce nagranie filmowe do produkcji zatytułowanej „Przyjaciółki”. Plan zdjęciowy zlokalizowany został na przejeździe w kilometrze 5,5 na drodze z Widzimia do Obry.

Oczywiście w relaizacji zdjęć swój czynny udział miało Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni. Poproszeni zostaliśmy o pomoc podczas kręcenia scen „z pociągu”. Oprócz pełnienia roli przewodnika po okolicznych plenerach, w celu znalezienia tego najodpowiedniejszego, uruchomiliśmy dla realizacji filmu specjalny „pociąg”… Ponieważ nie prowadzimy, jak narazie, na linii własnych pociągów dzielnie symulowała go duża drezyna ręczna, na której znajdował się operator z kamerą. Tak uzbrojeni wykonaliśmy kilka najazdów rejestrując tym samym sceny do różnych motywów, począwszy od roku 1939, a na współczesnych kończąc.

Dodatkową ciekawostką może być fakt, że turysta spędzający swój urlop w wolsztyńskiej parowozowni, tak mocno zainteresował się linią nowosolską i drezynami, że postanowił pojechać z nami (mimo odjazdu o godzinie 7 rano !) i pomóc w trakcie „pompowania” i dojazdu na miejsce.

Tagi: , , , , ,

1 komentarz

  1. daniel pisze:

    fajnie ze pomagacie odchwaszczyc linie do nowej soli mam nadzieje ze nie długo pojawi sie na niej ruch tak jak za dawanych lat życzę powdzenia i trzymam za was kciuki pozdrawiam

Skomentuj

Komentarz© TPWP 2021. Strona używa plików cookies. Polityka prywatności zawiera więcej informacji o cookies. Design & Development: Michał Pawełczyk