Parowozem przez Wielkopolskę – Lubsko 2011

Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni zaprasza na kolejny przejazd pociągiem specjalnym z cyklu „Parowozem przez Wielkopolskę”. Tym razem celem podróży będzie kultowa, leżąca na dawnej magistrali Wrocław – Berlin, stacja Lubsko. Tradycyjnie podczas przejazdu zaplanowaliśmy liczne fotostopy, podczas których będzie możliwość sfotografowania pociągu w najciekawszych miejscach na szlaku. Dodatkową atrakcją na specjalne życzenie uczestników będzie przejazd i możliwość wykonania zdjęć na dwutorowym odcinku Żary – Żagań, na którym zachował się klimat linii magistralnej sprzed lat. Podobnie jak przy poprzednich edycjach imprezy szczególny nacisk położyliśmy na wiernie odtworzony skład pociągu (nie widziany w Polsce od kilkunastu lat!), który tym razem stanowić będzie parowóz Ty2 z Chabówki i czteroczłonowy, oliwkowy zespół Bhp z Zakładu Przewozów Regionalnych w Poznaniu.

Szczegóły:

Termin: 1 maja 2011 roku (niedziela)
Trasa: Leszno (odj. ok. 6:45) – Głogów – Żagań – Bieniów – Lubsko – Bieniów – Żary – Żagań – Głogów – Leszno (przyj. ok. 20:50)
Skład: Ty2 + 4Bhp (oliwkowe)
Koszt (składka na uruchomienie pociągu): 175 zł od osoby (wpłata na konto do 15.04.2011) lub 220 zł (wpłata na konto po 15.04.2011 lub na peronie jeśli będą wolne miejsca).
Prosimy rezerwować miejsca za pomocą formularza na stronie głównej. Numer konta otrzymają Państwo w mailu zwrotnym po dokonaniu rezerwacji.

Potrzebujesz transportu z Wolsztyna?

Osoby zainteresowane dojazdem na imprezę z Parady Parowozów (na trasie Wolsztyn – Leszno – koszt ok. 25 zł) w niedzielę rano proszone są o zaznaczenie w formularzu odpowiedniego pola. Potwierdzenie możliwości zorganizowania dojazdu i podanie ostatecznej ceny nastąpi po zebraniu zgłoszeń.

Zarezerwuj miejsce teraz!

Zostań mecenasem PPW 2011!

W ostatnim czasie znacznie wzrosły koszty wynajmu składów z parowozem, przez co kolejne imprezy tego typu stają pod znakiem zapytania. Z uwagi na bardzo wysokie koszty uruchomienia pociągu, nawet przy założonej liczbie uczestników przejazd może się nie zbilansować. W związku z powyższym zainteresowanym firmom, instytucjom i osobom prywatnym proponujemy mecenat nad imprezą – w zamian za wsparcie finansowe oferujemy umieszczenie stosownej informacji (wraz z logo) na wszelkich materiałach dotyczących imprezy oraz na naszej stronie internetowej. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailowy pod adresem info@tpwp.pl lub pociag@tpwp.pl

Uwaga!

Organizator zastrzega prawo do zmiany składu pociągu, trasy i rozkładu jazdy z przyczyn od niego niezależnych oraz do odwołania imprezy w przypadku niewystarczającej liczby zgłoszeń! W przypadku rezygnacji z udziału w imprezie, wpłacona składka podlega zwrotowi jedynie w przypadku odwołania imprezy przez Organizatora.

Kontakt

Tradycyjnie już na wszelkie pytania odpowiadamy pod adresem mailowym pociag@tpwp.pl oraz pod numerem telefonu +48 693 700 320 (Polska, codziennie po 18.00) i +48 500 648 917 (Niemcy).

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

komentarzy 57

 1. Filip pisze:

  A ja ponawiam pytanie, które zadałem już blisko 2 tygodnie temu, a na które nikt mi nie odpowiedział: co z osobami goniącymi samochodem? Jakie koszty przewidziane są dla chcących fotografować „na własną rękę”. Na poprzednich imprezach zawsze pobierana była opłata bądź to od osób, bądź od samochodu i jednocześnie wydawane były takim uczestnikom broszury informacyjne. Liczę na rzeczową odpowiedź, bo chyba szanowni organizatorzy nie liczą na to, że fotografujący spoza pociągu nie znajdą się wzdłuż szlaku?

  Pozdrawiam!

 2. Andrzej Tomaszewski pisze:

  @Filip: Wyraźnie jest to napisane w osobnym komunikacie (http://tpwp.pl/parowozem-przez-wielkopolske-informacja-dla-goniacych)

 3. Paweł pisze:

  Czy istnieje możliwość odsprzedania komuś jednego miejsca, lub zwrócenia „biletu” i zwrot kasy. Z powodów rodzinnych nie będę mógł wziąć udziału.?

 4. NortonEX pisze:

  @Paweł od razu mówię, że w razie co chciałbym to miejsce. Daj mi znać na maila: nortonex0r [małpa] gmail.com jak ustalisz szczegóły z TPWP

 5. NortonEX pisze:

  Ewentualnie zostaw mi wiadomość na gadu: 7597603… 😉 Bardzo mi zależy…

Skomentuj

Komentarz© TPWP 2021. Strona używa plików cookies. Polityka prywatności zawiera więcej informacji o cookies. Design & Development: Michał Pawełczyk