Przedparadowe przygotowania

02 300x200 Przedparadowe przygotowania

Skoszony nasyp toru linii nowosolskiej

To był pracowity dzień dla członków TPWP. W sobotę 20 marca (ostatni dzień kalendarzowej zimy) dwie ekipy pracowały na dwóch różnych liniach kolejowych. Jedna, w związku z przygotowaniami do uruchomienia pociągu specjalnego „Parowozem przez Wielkopolskę 2010” udała się na szlak Międzyrzecz – Sieraków, gdzie poszukiwała najciekawszych miejsc do zorganizowania fotostopów. Druga zaś rozpoczęła nowy sezon prac na linii nowosolskiej.

W związku ze zbliżającą się paradą parowozów postanowiliśmy wyciąć wysoką trawę i krzaki, które rok rocznie uniemożliwiały setkom pasjonatów fotografowanie prezentujących się maszyn (zwykle widoczne  były jedynie kotły parowozów – podwozia zasłaniała wysoka roślinność). W tym roku będzie inaczej – możliwe stanie się podziwianie przejeżdżających maszyn na ponad kilometrowym odcinku od peronów stacji Wolsztyn, aż do odnowionego przez nas w 2008 roku pomostu sygnałowego z tarczą ostrzegawczą. W minioną sobotę udało się wykosić blisko 150 metrowy odcinek nasypu pomiędzy słupkiem hektometrowym 1,0 a przejściem przy tzw. „paradowej górce”. Jeśli tylko pogoda dopisze prace kontynuowane będą w sobotę 27 marca. Wszystkich, którzy pragną pomóc nam w pracach związanych z wycinką roślinności, a tym samym w rewitalizacji linii 371 Wolsztyn – Nowa Sól – zapraszamy do współpracy!

Tagi: , , , , , ,

komentarze 4

 1. Marcin pisze:

  Mam takie pytanie, czy corocznie podczas parady parowozy muszą wyjeżdżać tylko kawałek za tarczę w stronę Leszna?? Czy nie mogą zawracać dopiero za wiaduktem w Adamowie?? Przecież z tego wiaduktu można by było zrobić jakieś konkretne zdjęcia a nie rok w rok to samo. Może w tym roku dało by radę te maszyny wypuszczać za ten wiadukt??

 2. krzysiuMK pisze:

  Pomysł Marcina jest dobry przez dalsze wyjeżdżanie parowozów,bo i parada by trwała dłużej (z 10-20minut) to w końcu by można było zrobić nowe ciekawsze zdjęcia 🙂

 3. MeWaPKP pisze:

  No właśnie, również jestem za.
  Co rok jest odgrzewana ta sama jajecznica 😛

 4. Norberto pisze:

  Mam Pytanie ; Czy tak naprawdę realne jest przywrócenie koleij na trasie nr.371 między Wolsztynem a Nową Solą ??? Bo tyle śie o tym mówi , pisze a w/w linia niszczeje i jest coraz bardziej rozkradana ?!

Skomentuj

Komentarz© TPWP 2021. Strona używa plików cookies. Polityka prywatności zawiera więcej informacji o cookies. Design & Development: Michał Pawełczyk