Inauguracja kolejnego sezonu prac na linii

DSC00658 300x225 Inauguracja kolejnego sezonu prac na linii

Skrajnia została już całkowicie oczyszczona.
fot. Marcin Szymański


W sobotę 19 marca rozpoczęliśmy kolejny sezon prac na linii nowosolskiej. Tradycyjnie już nasze działania skierowane zostały na „Widzimską Dżunglę” – wąwóz pomiędzy rozwidleniem linii w kierunku Leszna i Nowej Soli, a przystankiem Widzim Stary.

DSC00665 300x225 Inauguracja kolejnego sezonu prac na linii

Palenie wyciętych krzaków zajęło kilka godzin.
fot. Marcin Szymański

Dzięki zmasowanemu atakowi Towarzyszy wyposażonych w kosę spalinową i pilarkę łańcuchową udało się w końcu oczyścić skrajnię toru praktycznie w całym wąwozie, umożliwiając tym samym bezpieczny przejazd drezynami. Jednocześnie spaliliśmy „urobek” sukcesywnie wycinany w Dżungli podczas minionych dwóch lat. Tak więc śmiało można powiedzieć, że określenie „Widzimska Dżungla” ma już tylko znaczenie historyczne, a miejsce to w niczym nie przypomina stanu zastanego przed dwoma laty.

Tagi: , , , , ,

komentarze 3

 1. Artur pisze:

  Witajcie,
  Załączone zdjęcie mnie zaniepokoiło!
  Koledzy, nie palcie krzaków na torze,
  jeśli już musicie, to róbcie to obok.
  Możecie doprowadzić do zniszczenia
  drewnianych podkładów, zwłaszcza
  te bardziej zmurszałe palą się całkiem łatwo!
  Pozdr

 2. Marcin Sz pisze:

  Arturze, spokojna głowa. Ogniska paliliśmy na podkładach betonowych. Zwracaliśmy szczególną uwagę na to, żeby nie rozpalać ognia na stykach, także podkłady drewniane są w pełni bezpieczne.
  PZDR

 3. Norberto pisze:

  Mam Pytanie ; Czy tak naprawdę realne jest przywrócenie koleij na trasie nr.371 między Wolsztynem a Nową Solą ??? Bo tyle śie o tym mówi , pisze a w/w linia niszczeje i jest coraz bardziej rozkradana ?!

Skomentuj

Komentarz© TPWP 2021. Strona używa plików cookies. Polityka prywatności zawiera więcej informacji o cookies. Design & Development: Michał Pawełczyk