Oprysk na linii nowosolskiej

opryski2010 300x270 Oprysk na linii nowosolskiej Ogromne upały nie zniechęciły nas na tyle, by przerwać prace na linii do Nowej Soli. W nieco chłodniejsze, sobotnie wieczory 10 i 17 lipca za pomocą dwóch ręcznych opryskiwaczy i drezyny, kilkoro z nas prowadziło nierówną walkę z bujną roślinnością. Punktowy oprysk należało powtórzyć, gdyż ten przeprowadzony w kwietniu nie poradził sobie z jeżynami, które pozbawione konkurencji w postaci trawy rozrosły się na kilku odcinkach.

Za wcześnie jeszcze by ocenić skuteczność oprysku, nie mniej jednak mamy nadzieję, że już w nadchodzący weekend uda nam się dokończyć newralgiczny odcinek do końca wykopu i rzeczona jeżyna nie będzie już przykrywać główek szyn. Zdecydowanie ułatwi nam to wolsztyńskie drezynowanie i pozwoli rozpocząć prace na kolejnych odcinkach szlaku. W dalszej kolejności, jeśli pogoda dopisze, planujemy zająć się przystankiem w Widzimiu oraz stacją Świętno, gdzie we wrześniu odbędzie się mini festyn kolejowy.

Przypomnijmy – od blisko dwóch lat Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni wraz ze Starostwem Powiatowym w Nowej Soli i Wolsztynie zajmuje się przywracaniem do życia nieczynnej linii kolejowej łączącej te dwa miasta. Ma ona docelowo stać się pierwszą w Polsce normalnotorową linią muzealną. Pierwszym etapem rewitalizacji szlaku jest udrożnienie torowiska (wycinka krzaków, oprysk) oraz uporządkowanie terenów stacji i przystanków. Równolegle pozyskiwane są urządzenia zabezpieczenia ruchu (semafory, tarcze ostrzegawcze) oraz środki finansowe na remont odcinka Konotop – Nowa Sól, w tym ogromnych rozmiarów mostu w Stanach.

Wszystkich, którzy pragną nam pomóc w rewitalizacji linii prosimy o kontakt – info@tpwp.pl

Tagi: , , , , , ,

komentarzy 5

 1. krzysiuMK pisze:

  A czy na ten festyn zostanie uruchomiony jakiś pociąg specjalny z Poznania?

 2. Tomasz Drzewiecki pisze:

  Pociągu z Poznania nie będzie. Szczegóły dotyczące tego festynu podane zostaną w terminie późniejszym.

 3. krzysiuMK pisze:

  A z Wrocławia pewnie przyjedzie! :/ A niech to licho, a czemu z Poznania ZUGa nie ma?

 4. Tomasz Drzewiecki pisze:

  Piszemy Kolego o dwóch różnych rzeczach. Wnioskując z drugiego Twojego komentarza masz na myśli imprezy typu „Pociągiem na grzyby” organizowane przez spółki grupy PKP. We wpisie zaś jest mowa o festynie w Świętnie, który będzie organizowany przez nas i będzie promował Kolej Doliny Odry.

 5. krzysiuMK pisze:

  Ale myślałem, że będą jakieś specjalne pociągi które przyjadą przywieźć ludzi na tą imprezę 🙂 A czemu nie ma już „Pociągó na grzyby”?

Skomentuj

Komentarz© TPWP 2021. Strona używa plików cookies. Polityka prywatności zawiera więcej informacji o cookies. Design & Development: Michał Pawełczyk