Po Walnym Zgromadzeniu Członków

walne1 300x225 Po Walnym Zgromadzeniu Członków

Członkowie TPWP w Gminnym Centrum Informacji

W minioną sobotę, 12 marca br w Gminnym Centrum Informacji miało miejsce doroczne Walne Zgromadzenie Członków Towarzystwa Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni. Tegoroczne spotkanie miało nie tylko charakter sprawozdawczy, ale także wyborczy – bowiem w tym roku mija kadencja dotychczasowego Zarządu stowarzyszenia.

Zebranie podzielone zostało na trzy części. W pierwszej z nich Zarząd podsumował dokonania Towarzystwa w 2010 roku. Niewątpliwie trzonem naszej działalności stało się organizowanie historycznych pociągów specjalnych. W 2010 roku na żelazny szlak wyruszyło aż 5 takich pociągów (do Sieniawy Lubuskiej, Sierakowa, Szczecina, wokół Szczecina oraz do Nowej Soli). Łącznie przewieźliśmy 1280 pasażerów, przemierzając blisko 1100 km. Drugim co do wielkości projektem pilotowanym przez TPWP jest projekt „Kolej Doliny Odry”. W minionym roku odbyliśmy szereg spotkań z samorządowcami Nowej Soli, których efektem jest opracowywana właśnie strategia powstawania i rozwoju sieciowego produktu turystycznego, którego głównym elementem będzie muzealna linia Wolsztyn – Nowa Sól. Przygotowywany jest także wniosek o przyznanie funduszy europejskich na odbudowę i rewitalizację zabytkowej linii. Wiosną 2010 roku udało się pozyskać kolejne semafory, które w przyszłości zostaną ustawione na jednej ze stacji KDO. Z kolei latem od huty szkła Warta Glass Group S.A. z Sierakowa otrzymaliśmy lokomotywkę spalinową małej mocy serii 409Da. Braliśmy także czynny udział w kolejnej paradzie parowozów, której nieodzownym elementem staje się prowadzone przez nas Parowozowe Centrum Informacji, a dzięki kolejnej odsłonie akcji „Kolej z dawnych lat atrakcją Wielkopolski” udało się  nakłonić spółkę CARGO do zmiany malowania słynnej Pm36-2.

walne2 194x300 Po Walnym Zgromadzeniu Członków

Andrzej Tomaszewski - prezes TPWP

Drugim punktem spotkania był wybór nowych władz stowarzyszenia. I tak na członków Zarządu na drugą kadencję zostali powołani: Andrzej Tomaszewski (prezes), Marcin Dezor (viceprezes) i Wojciech Lis (viceprezes). Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej ponownie został wybrany Grzegorz Sempołowicz, a jej członkami Marcin Łysiak i Witold Porankiewicz, którzy zastąpili na tych stanowiskach Marcina Bajona i Zbigniewa Lorenza.

Trzecim – ostatnim punktem spotkania – było omówienie planów i harmonogramu działań na najbliższe miesiące. Wiadomo już teraz, że najpoważniejszymi z nich będzie organizacja kolejnego pociągu z cyklu „Parowozem przez Wielkopolskę” oraz koordynacja projektu KDO, w tym pozyskiwanie zabytkowego taboru (szczegóły już niebawem).

Osoby zainteresowane naszą działalnością zapraszamy do wstąpienia w nasze szeregi jako członkowie wspierający. Nawet niewielkie miesięczne wsparcie pomoże nam w prowadzeniu kolejnych prac na linii, a także ożywieniu i renowacji naszej lokomotywki spalinowej.

Tagi: , , , , , , , ,

Skomentuj

Komentarz© TPWP 2021. Strona używa plików cookies. Polityka prywatności zawiera więcej informacji o cookies. Design & Development: Michał Pawełczyk