Monitoring na linii nowosolskiej

Miniona sobota upłynęła pod znakiem prac na naszej linii. Mając w pamięci ubiegłoroczną falę kradzieży i dewastacji na wielkopolskim odcinku linii, postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce. W miejscach najbardziej narażonych na ataki złomiarzy został założony monitoring. Ponadto, przy okazji patrolowego kursu drezyną, na wszystkich przejazdach kolejowych zostały postawione tablice informujące o monitoringu. Pracom naszym towarzyszył reporter lokalnej telewizji kablowej, który kręcił krótki reportaż o przedsięwzięciu, jakim jest Kolej Doliny Odry. Montaż systemu monitoringu jest kolejnym krokiem ku uratowaniu infrastruktury kolejowej. Miniony sezon upłynął na gruntownym uporządkowaniu leśnego i polnego fragmentu toru pomiędzy przystankiem Widzim Stary i Kębłowem. Zostały usunięte wszystkie drzewa i krzewy na obszarze od toru do pierwszego pasa przeciwpożarowego, następnie cały odcinek został opryskany herbicydem. Skutkiem tego jest czysty, odchwaszczony tor. Dzięki zlikwidowaniu grup krzewów w bezpośrednim sąsiedztwie toru zdecydowanie polepszyła się widoczność a ewentualni zbieracze złomu staną się bardziej widoczni, nawet z dużej odległości, co uczyni ich mniej bezkarnymi.

Koniec sezonu nie oznacza jednak dla nas końca prac na szlaku w tym roku. Jeżeli pogoda pozwoli, zorganizujemy jeszcze kilka akcji typowo porządkowych, o przeprowadzeniu których stosownie wcześniej poinformujemy na naszej stronie.

Tagi: , , , , ,

1 komentarz

  1. Mateusz pisze:

    Świetna drezyna 😀

Skomentuj

Komentarz© TPWP 2021. Strona używa plików cookies. Polityka prywatności zawiera więcej informacji o cookies. Design & Development: Michał Pawełczyk