Pikniki drezynowe 2012 – podsumowanie

16 300x225 Pikniki drezynowe 2012   podsumowanieWe wrześniu i październiku wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Nowej Soli zorganizowaliśmy serię pikników drezynowych na dawnych stacjach kolejowych leżących przy linii Wolsztyn – Nowa Sól na terenie Powiatu Nowosolskiego. Odbyło się w sumie sześć imprez:

  • 15.09.2012 – Konotop
  • 15.09.2012 – Kolsko
  • 23.09.2012 – Nowa Sól (w ramach „Światowego dni bez samochodu”)
  • 30.09.2012 – Lipiny Odrzańskie
  • 30.09.2012 – Lubięcin
  • 20.10.2012 – Otyń

Głównym punktem programu każdego pikniku były zawody o Puchar Starosty Nowosolskiego w jeździe drezyną na czas. Emocjonująca rywalizacja między dwuosobowymi drużynami złożonymi z mieszkańców miejscowości była gorąco dopingowana przez pozostałych uczestników. Bardzo pozytywnie zaskoczyła nas frekwencja – zainteresowanie było tak duże, że chyba nigdzie nie udało się zakończyć imprezy o zaplanowanej godzinie. Szczęśliwie dobrze ułożony harmonogram pozwolił na uniknięcie poślizgów co do godziny rozpoczęcia przejażdżek i nawet jeżeli w ciągu jednego dnia musieliśmy odwiedzić dwie miejscowości – każdy zainteresowany zdążył spróbować swych sił na drezynie. Dopisała też pogoda – niegroźne chmury, z których jednak nie było większego deszczu, przywitały nas tylko w Konotopie. Na pozostałych stacjach królowało słońce! Wyniki zawodów dostępne są na stronie internetowej nowosolskiego starostwa (www.powiat-nowosolski.pl).

Składamy niniejszym gorące podziękowania wszystkim, którzy docenili trud włożony przez nas w przygotowanie stacji i przeprowadzenie samych imprez. Wasz uśmiech i miłe słowa sprawiły, że w przyszłym roku postaramy się również Was odwiedzić pokazując, że kolej jest fajna a turystyka kolejowa może być szansą na rozwój i promocję Waszych miejscowości – tym bardziej, że mieszkają w nich tak wspaniali, weseli ludzie. Do zobaczenia!

Tagi: , , , , , , , , ,

Skomentuj

Komentarz© TPWP 2021. Strona używa plików cookies. Polityka prywatności zawiera więcej informacji o cookies. Design & Development: Michał Pawełczyk