Pikniki drezynowe 2013

16 300x225 Pikniki drezynowe 2013Serdecznie zapraszamy mieszkańców miejscowości leżących wzdłuż linii kolejowej Wolsztyn – Nowa Sól oraz turystów przebywających we wrześniu na obszarze powiatów wolsztyńskiego i nowosolskiego do udziału w drugiej edycji pikników drezynowych!

Zachęceni ogromnym zainteresowaniem, jakim cieszyły się ubiegłoroczne festyny drezynowe, postanowiliśmy w tym roku powtórzyć cykl pikników kolejowych rozszerzając obszar działania także na teren Gminy Wolsztyn. Planujemy zorganizowanie niemal 10 festynów na prawie wszystkich dawnych stacjach i przystankach leżących na szlaku kolejowym nr 371.

Inauguracja nastąpi już w najbliższą sobotę (7 września) w Świętnie, gdzie nasza drezyna będzie do dyspozycji wszystkich chętnych w godzinach 14:00-17:00. Kolejne dwa pikniki dzień później – w niedzielę (8 września) w Lubięcinie (godz. 11:00-13:00) i Kolsku (15:00-17:00).

W programie:

  • przejażdżki drezyną ręczną,
  • zawody w drezynowaniu,
  • punkt z pamiątkami kolejowymi,
  • ognisko (tylko w Świętnie – prowiant we własnym zakresie).

Zapowiedzi kolejnych pikników (zaplanowanych w Starym Widzimiu, Otyniu, Lipinach Odrzańskich, Kębłowie i Konotopie i być może Nowej Soli – wszystkie jeszcze we wrześniu!) niebawem na naszej stronie. Serdecznie zapraszamy!

Projekt współfinansowany ze środków Powiatu Nowosolskiego oraz Gminy Wolsztyn.

Tagi: , , , , ,

1 komentarz

  1. Marcin M pisze:

    Szkoda, że dajecie znać z tak małym wyprzedzeniem. Z chęcią bym skorzystał, ale przegapiłem okazję…

Skomentuj

Komentarz© TPWP 2021. Strona używa plików cookies. Polityka prywatności zawiera więcej informacji o cookies. Design & Development: Michał Pawełczyk