Prace porządkowe na stacji w Świętnie

DSC 1793 300x199 Prace porządkowe na stacji w Świętnie Miniona sobota upłynęła nam pod znakiem prac porządkowych na stacji w Świętnie. Prace skoncentrowały się głównie na skoszeniu peronu, zgrabieniu i spaleniu ściętej trawy. Na koniec została pobielona krawędź peronowa. Prace w Świętnie prowadzimy cyklicznie, więc na dzień dzisiejszy zakres robót jest stosunkowo mały. Warto jednak obejrzeć poniższe zdjęcia, które obrazują stan peronu i otoczenia w roku 2009. Trzeba przyznać, że wówczas na stacji górowały dorodne brzozy i akacje.

Pierwotnie stacja w Świętnie posiadała trzy tory (na dzień dzisiejszy pozostały dwa). Tor nr 3 został zlikwidowany 26 lutego 1998 roku (podobnie, jak rozjazd i tor prowadzący do rampy czołowej). Jednak już wtedy nie istniał peron drugi (najprawdopodobniej z nawierzchnią żwirową). Wjazd na stację był zabezpieczony semaforami wjazdowymi, które unieważnione przetrwały do 2005 roku. Przy okazji likwidacji semaforów, na złom zostało wywiezione wyposażenie nastawni.

Na dzień dzisiejszy Świętno posiada dwa tory (główny i ładunkowy nr 2 ), jeden peron. Teren okalający budynek dworca, jak i peron, utwardzone są kostką granitową. Lata zaniedbań spowodowały jednak, że od strony torów bruk jest całkowicie pokryty warstwą trawy i nawianej ziemi.

W miarę możliwości nasze Towarzystwo będzie prowadzić dalsze prace przy oczyszczaniu terenu dworca w Świętnie.

Tagi: , , , , , ,

Skomentuj

Komentarz© TPWP 2021. Strona używa plików cookies. Polityka prywatności zawiera więcej informacji o cookies. Design & Development: Michał Pawełczyk