Flota Wielkopolski 2012 – uruchamiamy zapisy

Z przyjemnością informujemy, że uruchomiliśmy rezerwację miejsc na tegoroczną edycję pociągu „Flota Wielkopolski„. Tradycyjnie już udamy się na Pomorze (via Piła i Chojnice, czyli Ostbahn), robiąc dłuższy postój w Tczewie, gdzie zobaczyć będzie można rekonstrukcję walk o mosty przez Wisłę na początku II wojny światowej. Widowisko ma oglądać również Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Następnie pojedziemy do Gdyni, gdzie będzie możliwość zwiedzania miasta lub portu, gdzie stoi „Dar Pomorza” czy ORP Błyskawica. W drogę powrotną udamy się magistralą węglową, zatrzymując się w Kościerzynie aby nawodnić parowóz i zwiedzić tamtejszy skansen taboru kolejowego.

A to wszystko za pomocą parowozu Ol49 z Parowozowni Wolsztyn i składu trzech wagonów 101A/43A ze skansenu w Chabówce.

Zapraszamy!

Zarezerwuj miejsca »

Tagi: , , , , , , , , , , ,

komentarzy 8

 1. marcin pisze:

  b r a w o

 2. mysz.1974 pisze:

  Gratulacje dla calego zespolu organizacyjnego i do zobaczenia w pociagu.

 3. Mysz.1974 pisze:

  Mam pytanie. Czy na węglówce nasi przyjaciele – Gmina Świekatowo spotka się z nami na chwilę? Byłoby milo. Ten zeszłoroczny tort to był prawdziwy hit FLOTY, i te rogaliki . . . Ciekawe co przygotuje TurKol na KILOFA, bo też jadę.

 4. Piter pisze:

  Gdzie jest dostępny rozkład jazdy? Chodzi mi o godzinę powrotu, bo z Piły chciałbym wystartować, ale nie wiem jak z powrotem.

 5. Tomasz Drzewiecki pisze:

  Ostateczny rozkład jazdy FW będzie znany dopiero pod koniec sierpnia. Podane niżej godziny mają charakter orientacyjny i mogą ulec niewielkim zmianom.

  Poznań Gł. 4:40,
  Piła 06:45/07:45,
  Chojnice 09:30/10:00,
  Tczew 11:55/14:00
  Gdynia Gł. 15:20/16:40,
  Kościerzyna 18:15/19:00,
  Bydgoszcz Gł. 22:00,
  Poznań Gł. 01:25

 6. Piter pisze:

  Czyli niestety nie ma jak wrócić w normalnym czasie ani z Kościerzyny, ani z Bydgoszczy ani z Poznania. Wielka szkoda.

 7. Mysz.1974 pisze:

  Piterku kochany polecam Ci nocleg w Poznaniu w schronisku TPD nad Wierzbakiem na Jeżycach. Nie jest drogo. Max 55 za jedynkę z łazienką. Jeśli jedzie się na taką imprezę to taką ewentualność należy również brać pod uwagę. Ja jestem z Gorzowa Wlkp. Startuję i ląduję w Poznaniu i dwa razy przed i po nocuję w Poznaniu we wspomnianym już schronisku. Zawsze tak robię. Na KILOFA w TurKolu też tak zrobię. Polecam to schronisko wszystkim FLOTOWICZOM. Pozdrawiam.

 8. hasler pisze:

  Super, no to do zobaczenia Myszko 🙂

Skomentuj

Komentarz© TPWP 2021. Strona używa plików cookies. Polityka prywatności zawiera więcej informacji o cookies. Design & Development: Michał Pawełczyk