Flota Wielkopolski 2012 – dodatkowy wagon (salonowy!) w składzie

Miło jest nam przekazać kolejną dobrą informację dotyczącą tegorocznej edycji „Floty Wielkopolski”, która wyruszy na szlak za niespełna dwa tygodnia – w sobotę, 1 września. Otóż w związku z tradycyjnie dużym zainteresowaniem naszym pociągiem, udostępniamy Państwu dodatkowy wagon, który wejdzie w jego skład. Będzie to wagon salonowy – oczywiście w tradycyjnym, oliwkowym malowaniu. Oprócz wygodnych przedziałów, w których znajdują się po cztery miejsca leżące (po złożeniu umożliwiające podróż jak w normalnym wagonie przedziałowym), mieści się w nim przestronny salon. Miejsca leżące umożliwią komfortową podróż co sprawi, że niedogodności kilkunastogodzinnej jazdy zostaną zredukowane dla pasażerów salonki do minimum.

Wagon salonowy przy wyjeździe z Poznania będzie się znajdował na końcu składu, a więc na większości trasy (odcinki Piła Gł. – Tczew i Gdynia Gł. – Poznań Gł.) pojedzie tuż za parowozem.

Na podróż wagonem salonowym, oprócz biletu na przejazd w normalnej cenie (130 zł normalny, 65 zł ulgowy) należy wykupić miejscówkę w cenie 60 zł. Całkowity koszt przejazdu na całej trasie wyniesie więc odpowiednio 190 zł (dla osób w wieku powyżej 14 lat) albo 125 zł (dzieci i młodzież do 14. roku życia). Istnieje również możliwość zarezerwowania całego, czteroosobowego przedziału dla mniejszej liczby osób (3, 2 lub 1). W takim przypadku do odpowiedniej liczby biletów (odpowiadającej liczbie podróżujących pasażerów) należy wykupić cztery miejscówki na wagon salonowy. W przypadku wykupienia pojedynczych miejscówek, rezerwacje będą łączone.

Jednocześnie informujemy, że nie zapewniamy pościeli dla klientów salonki.

Chętnych na rezerwacje prosimy o kontakt na adres pociag@tpwp.pl. Jednocześnie zachęcamy osoby zainteresowane podróżą w wagonach nr  1, 2 i 3, które nie dokonały jeszcze rezerwacji, o śledzenie naszego interaktywnego formularza. W przypadku dokupienia przez zarejestrowane już osoby miejscówek na wagon salonowy, mogą zwalniać się atrakcyjne miejsca w pozostałych wagonach.

Szczegóły dotyczące imprezy w specjalnym serwisie www.flotawielkopolski.pl

Tagi: , , , , , , , , , , ,

komentarzy 9

 1. zbychu pisze:

  Ehh… Szkoda, że od początku nie było o tym wiadomo – specjalnie zarezerwowałem miejsca w 3 wagonie, bo chciałem właśnie jechać tuż za parowozem…

 2. Mysz.1974 pisze:

  Na cholerę ten sypialny !!! Po co ? Musztarda po obiedzie. Jak chcecie to go doczepiajcie ale do wagonu nr 1 nie 3 ! Na początku trzeba było o tym myśleć , a nie teraz przed odjazdem . W trakcie jazdy wezmę i po cichu odczepię ten sypialny . Obiecuję .

 3. zbychu pisze:

  Albo chociaż dać go w środek?

 4. Piter pisze:

  A gdzie można obejrzeć tą salonkę? Jakies fotki albo filmy?

 5. Doctor pisze:

  http://parowozy.net/zdjecie/4256
  Ostatni wagon w składzie na tym zdjęciu.
  Można go też zobaczyć na licznych w Internecie zdjęciach z kwietniowej imprezy z Ty2, jaką Niemcy zorganizowali na magistrali podsudeckiej

 6. Mysz.1974 pisze:

  Ładna ta salonka. Niepotrzebnie na nią szczekałam. Szkoda, że już wszystkie w niej miejsca są zajęte.

 7. Mysz.1974 pisze:

  A może jest na nią jakaś lista rezerwowa?

 8. mysz.1974 pisze:

  Uwaga. Ostrzegam przed OL49 – 59. Jest niesprawna. Ma zepsute inżektory ( mogłam źle zapamiętać nazwę tego urządzenia ) ma przez to problemy z wodą. Przyspożyła masę problemów KILOFOWI w TurKolu. Jakby tego było mało padła również SU45. Poszła jej sprężarka. Musieliśmy się przesiadać na EN57. Zaliczyliśmy 3 godzinne spóźnienie. Pozdrawiam.

 9. zbychu pisze:

  No ja mam nadzieję, że będzie Ol49-69?

Skomentuj

Komentarz© TPWP 2021. Strona używa plików cookies. Polityka prywatności zawiera więcej informacji o cookies. Design & Development: Michał Pawełczyk