Maszyniści Czesław Janus i Kazimierz Kościański idą na emeryturę

jk1 198x300 Maszyniści Czesław Janus i Kazimierz Kościański idą na emeryturęW dniu 10 grudnia 2010 na emeryturę przeszli kolejni maszyniści Parowozowni Wolsztyn – Czesław Janus i Kazimierz Kościański. Uroczystość pożegnania odbyła się w wolsztyńskiej restauracji Orion. Dobrze znaną drużynę parowozową żegnali koleżanki i koledzy z pracy, przedstawiciele TPWP i WE.

Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni chcieli jeszcze raz złożyć „majstrom” najserdeczniejsze życzenia wszystkiego najlepszego – by po kilkudziesięciu latach ciężkiej pracy na lokomotywie mogli odetchnąć, poświęć się życiu rodzinnemu i własnym pasjom. Chcemy również podziękować za życzliwość i wyrozumiałość, jaką zawsze nam okazywaliście; za zrozumienie dla mało popularnej pasji; za wzorową współpracę podczas wszystkich imprez kolejowych; za to, że w potrzebie służyliście radą i pomocą; za wspólne niezapomniane, niezliczone wycieczki do Kołobrzegu, Gdyni, Kościerzyny, Malborka, Jaworzyny Śląskiej, Wrocławia, Chabówki, Sieniawy, Czarnkowa, ale też Leszna, Poznania, Zbąszynka i wielu innych; za to, że byliście dla niektórych z nas pierwszymi przewodnikami po skomplikowanym świecie parowozowego rzemiosła; za uśmiech i gest pozdrowienia jakim zawsze obdarzaliście nas z okna „swojej” Pm36-2, jak i wszystkich innych wolsztyńskich parowozów . Panowie – OGROMNE DZIĘKI. Za wszystko.

Tagi: , , , , , , ,

Skomentuj

Komentarz© TPWP 2021. Strona używa plików cookies. Polityka prywatności zawiera więcej informacji o cookies. Design & Development: Michał Pawełczyk