Listy otwarte w sprawie Parowozowni

Widząc krytyczną sytuację wolsztyńskiej parowozowni, zdecydowaliśmy się zwrócić uwagę decydentów odpowiedzialnych za dalsze jej losy na kilka innych niż oczywista kwestia (braku) czynnych parowozów, istotnych tematów. Znalazły się wśród nich parowozy nieczynne, odstawione w oczekiwaniu na tzw. „lepsze czasy”, wagony oraz apel o bardziej zdecydowane działania mające na celu powołanie bytu, który będzie zabezpieczał przyszłość wolsztyskiej „szopy”. Wystosowaliśmy listy otwarte do PKP CARGO (właściciela parowozowni) oraz do przedstawicieli samorządów: marszałka województwa Wielkopolskiego, burmistrza Wolsztyna oraz starosty powiatu wolsztyńskiego. Z treścią obu listów można się zapoznać klikając w poniższe linki:

Tagi: , , , , ,

komentarze 3

  1. Ty42 pisze:

    Pobożne życzenia… Ale i tak niestety od razu wiadomo że nie da się ich spełnić… Władza o wie że ta szopa to trup ale NIE CHCE nic z tym zrobić… i nie zrobi z tym NIC.

  2. Zibi pisze:

    Witajcie. Jeżeli coś jest nie używane to niszczeje, rdzewieje i staje się złomem. Tak jest z każdą metalową częścią , a parowozy do nich się zaliczają. Szkoda że powoli to wszystko upada i następuje degradacja tego miejsca. Każdy patrzy tylko jak to wyeksploatować , mieć zysk i potem porzucić. Szkoda tej parowozowni, tego miejsca kultowego dla miłośników kolei. Ocknijcie się decydenci , gdyż jeszcze to można uratować i czerpać też dochody, a sprawiać radość uczestniczących w pokazach, przejazdach, itp.

  3. miłośnik parowozów pisze:

    Ja się pogodziłem się z tym, żeby rozglądać się za innymi miejscami , by przeżyć fascynację i magię historycznej kolei. W Polsce takimi miejscami są Chabówka i Jaworzyna Śląska, do której nie bez powodu zawitają na Galę nasi południowi i zachodni sąsiedzi. A na mega-ambitne i super imprezy kolejowe niestety trzeba również kierować się w stronę Szwejka na tamte parni vlaky albo Helmuta na Dampfsonderzüge. – Bowiem Wolsztyna już nikt nie reaktywuje lub wyszykuje – nie czarujmy się tu niczym!

Skomentuj

Komentarz© TPWP 2021. Strona używa plików cookies. Polityka prywatności zawiera więcej informacji o cookies. Design & Development: Michał Pawełczyk