Powstanie spółka „Parowozownia Wolsztyn”?

We wtorek, 15 marca 2011 roku w Motelu Montana w Karpicku koło Wolsztyna odbyło się spotkanie, na które Starosta Wolsztyński i Burmistrz Wolsztyna zaprosili podmioty zainteresowane utworzeniem spółki o roboczej nazwie „Parowozownia Wolsztyn”. Oprócz organizatorów w spotkaniu wzięli udział: Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, przedstawicie Departamentu Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego Henryk Szczefanowicz i Marek Pawicki, delegacja Wielkopolskiego Zakładu Spółki PKP CARGO S.A. z dyrektorem Andrzejem Jabłońskim i pełnomocnikiem PKP CARGO ds. tworzenia spółki Wojciechem Marszałkiewiczem, przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni oraz lokalne media.

Po potwierdzeniu chęci przystąpienia do spółki przez wolsztyńskie samorządy oraz PKP CARGO S.A., prezentację zawierającą założenia do biznesplanu spółki w wersji minimalnej przedstawił p. Marek Pawicki. W odpowiedzi na zasygnalizowany wcześniej przez marszałka Jankowiaka problem zbyt pobieżnej analizy możliwości płynących z działalności związanej z uruchamianiem pociągów turystycznych (zgłaszany już przed wyborami samorządowymi), TPWP zaproponowało pomoc w tym zakresie. Jesteśmy bowiem wiodącym podmiotem jeśli chodzi o uruchamianie pociągów na zamówienie – z ogólnej liczby ok. 1 500 km, jakie w 2010 roku przemierzyły komercyjnie uruchamiane przez PKP CARGO S.A. pociągi z wolsztyńskim parowozem na czele, większość stanowiły pociągi zamawiane przez nasze Towarzystwo. Mając na względzie dobro parowozowni (w końcu utworzenie spółki jest dla niej chyba ostatnią deską ratunku), zadeklarowaliśmy również pomoc na innych płaszczyznach w ramach naszych możliwości.

Przedstawiony harmonogram działań zakłada stworzenie biznesplanu do końca bieżącego miesiąca, zawiązanie spółki do końca czerwca i start „pełną parą” z chwilą wejścia w życie nowego rozkładu jazdy w grudniu br. Na naszej stronie będziemy na bieżąco informować o postępach w jakże ważnej sprawie.

Tagi: , ,

Skomentuj

Komentarz© TPWP 2021. Strona używa plików cookies. Polityka prywatności zawiera więcej informacji o cookies. Design & Development: Michał Pawełczyk