Akcja “krzaki” – kolejne zmagania

p1000235 300x225 Akcja “krzaki”   kolejne zmagania

Jak widać, jeszcze wiele jest do zrobienia...

W weekend 4-5 lipca 2009 miała miejsce kolejna odsłona akcji „odkrzaczania” linii Wolsztyn – Nowa Sól. Mając na uwadze konsekwencję w działaniu postanowiliśmy dokładnie wyczyścić linię tak, aby umożliwić swobodny przejazd także większych drezyn.

Podobnie, jak podczas poprzedniej walki z siłami natury, wycinaliśmy krzaki w małym wąwozie zlokalizowanym w pobliżu Widzimia Starego. Mimo lejącego się z nieba żaru i wysokiej temparatury sześcioosobowy zespół dzielnie walczył z całkiem już sporymi zaroślami przy użyciu sekatorów, pił, a nawet pilarek łańcuchowych. Podczas jednego dnia udało się dokładnie wyczyścić około 15 – metrowy, najbardziej zarośnięty, pas wąwozu co pokazuje tylko jak wiele pracy jeszcze przed nami.

28 300x199 Akcja “krzaki”   kolejne zmagania

Sobotnia ekipa w pełnym składzie

Dokonaliśmy również odkrycia podpór słupów teletechnicznych, które w latach 80-tych zniknęły z tej linii, oraz wielu oznak bytowania tutaj fanów napojów wyskokowych z minionej epoki. Z zarośli zaczynają również pomału wyłaniać się znaki ostrzegawcze dla drużyn pojazdów trakcyjnych.

Wszystkich chętnych do pomocy w działaniach zapraszamy na kolejną akcję pod kryptonimem Krzaki już w sobotę, 11 lipca 2009 roku, zbiórka o 9:00 pod budynkiem Dyspozytora w wolsztyńskiej Parowozowni. Jak zwykle zapewniamy niezapomnianą, kolejową atmosferę, dużo krzaków i świetną zabawę. Ze sobą prosimy zabrać jedynie narzędzia pozwalające skutrecznie walczyć z zaroślami.

Tagi: , , , , , ,

Skomentuj

Komentarz© TPWP 2021. Strona używa plików cookies. Polityka prywatności zawiera więcej informacji o cookies. Design & Development: Michał Pawełczyk