Parowozami po linii 371

Niespełna miesiąc po pojawieniu się na linii kolejowej nr 371 inauguracyjnych (pierwszych po dziewięciu latach przerwy) pociągów obsługiwanych historycznym wagonem motorowym SN61-168, mamy zaszczyt zaprosić na pierwszy od lat pociąg z parowozem na tym urokliwym szlaku! Dzięki współpracy z Parowozownią Wolsztyn, przy okazji udziału w organizacji kolejnej edycji Dnia Dziecka na terenie tego obiektu nadarzyła się okazja, aby relatywnie niskim kosztem uruchomić dodatkowy pociąg z Wolsztyna do granicy przejezdności (czyli kilometra 10,300) linii kolejowej biegnącej z Wolsztyna w kierunku Nowej Soli. Obsługę trakcyjną stanowić będą oczywiście wolsztyńskie parowozy: Pt47-65 i Ol49-59. Planowany skład pociągu to trzy wagony serii B/Ci (zestawienie odpowiadające planowym pociągom na tej linii jeszcze w latach 80. XX wieku). Obecnie trwają ustalenia odnośnie szczegółów imprezy (w związku z brakiem możliwości oblotu będziemy się starać, aby na całej trasie pociąg prowadził jeden parowóz, drugi natomiast był podesłany/zwrócony luzem), jednak z uwagi na bardzo krótki termin realizacji imprezy (dodatkowo przypadający w dzień roboczy), ogłaszamy ją już teraz.

Impreza odbędzie się w środę, 1 czerwca 2016 r. Wyjazd z Wolsztyna planowany jest około godziny 9:10 (po przyjeździe pociągu 77354 z Poznania), powrót około godziny 12:10. Oczywiście na trasie planowane są liczne (szczególnie jak na tę długość pokonywanego odcinka) fotostopy. Uczestnicy imprezy z Ganzem przekonali się, że pomimo niezbyt długiej trasy, ciekawych motywów do zdjęć na niej nie brakuje.

Koszt uczestnictwa – 50 zł od osoby – prosimy potraktować jako cegiełkę na utrzymanie linii kolejowej nr 371 i udrażnianie kolejnych jej odcinków. Zapisy odbywać się będą tradycyjnie z wykorzystaniem interaktywnego formularza, który pojawi się na naszej stronie (tpwp.pl) w środę, 25 maja 2016 r. o godzinie 20:00. Wpłat prosimy dokonywać na nasze konto (numer podany będzie w wiadomości rozsyłanej automatycznie po zarejestrowaniu) w nieprzekraczalnym terminie do 30 maja 2016 r.

Impreza odbędzie się niezależnie od liczby chętnych. Zastrzegamy sobie jednak prawo do jej odwołania z przyczyn niezależnych od organizatora. Zwrot wpłaconych należności dokonywany będzie tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy!

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy (pociag@tpwp.pl) lub telefoniczny (693 700 320 – codziennie po godz. 20:00).

Informujemy jednocześnie, że tego samego dnia (1 czerwca 2016 r.) w godzinach popołudniowych planowany jest drugi przejazd pociągiem z dwoma parowozami linią kolejową nr 371 (w ramach Dnia Dziecka w Parowozowni), jednak punktem docelowym będzie położony 2 kilometry bliżej (km 8,290) przystanek Kębłowo. W programie tego stricte promocyjnego przejazdu nie będzie też oczywiście fotostopów.

Tagi: , , , , , , , , ,

komentarze 4

 1. Ty42 pisze:

  Prócz tych mikro imprez kiedy jakaś impreza adresowana dla hobbystów plus fotostopy ewentualnie pociąg Flota Wielkopolski?

 2. Tomasz Drzewiecki pisze:

  Być może jesienią – w tym momencie priorytetem są dla nas działania (formalne, fizyczne jak i promocyjne) na linii nowosolskiej.

 3. Marcin P. pisze:

  Takie wiadomości czyta się na prawdę z wielką przyjemnością.Gratulacje dla Was!.

 4. Marcin Majdański pisze:

  Szkoda, że termin jest taki, a nie inny (niestety nie mogę wziąć udziału), ale gratuluję przedsięwzięcia i sukcesywnego przywracania linii 371 do życia. Powodzenia w dalszych pracach!

Skomentuj

Komentarz© TPWP 2021. Strona używa plików cookies. Polityka prywatności zawiera więcej informacji o cookies. Design & Development: Michał Pawełczyk