Dla hobbystów – fotostopy pod parą na 371!

10009 Dla hobbystów  fotostopy pod parą na 371!

W związku z organizowaniem przez nasze Towarzystwo ogólnodostępnych pociągów relacji Wolsztyn – Kębłowo – Wolsztyn w dniu 17 września 2017 r. nadarzyła się okazja, aby relatywnie niskim kosztem uruchomić dodatkowy pociąg „fotostopowy” z Wolsztyna do granicy przejezdności (czyli kilometra 10,300) linii kolejowej biegnącej z Wolsztyna w kierunku Nowej Soli. Obsługę trakcyjną stanowić będą oczywiście wolsztyńskie parowozy: Pt47-65 i Ol49-59. Planowany skład pociągu to trzy wagony serii Ci (skład typowy dla tej linii do lat 70. XX w.).

Impreza odbędzie się w niedzielę, 17 września 2017 r. Wyjazd z Wolsztyna planowany jest około godziny 8:30, powrót około godziny 12:00. Oczywiście na trasie planowane są liczne (szczególnie jak na tę długość pokonywanego odcinka) fotostopy.

Koszt uczestnictwa – 60 zł od osoby – prosimy potraktować jako cegiełkę na utrzymanie linii kolejowej nr 371 i udrażnianie kolejnych jej odcinków. Rezerwacja miejsc odbywa się za pomocą formularza widocznego poniżej.

Impreza odbędzie się niezależnie od liczby chętnych. Zastrzegamy sobie jednak prawo do jej odwołania z przyczyn niezależnych od organizatora. Zwrot wpłaconych należności dokonywany będzie tylko i wyłącznie w przypadku odwołania imprezy!

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy (pociag@tpwp.pl) lub telefoniczny (693 700 320 – codziennie po godz. 20:00).

Informujemy jednocześnie, że tego samego dnia (17 września 2017 r.), w godzinach popołudniowych, planowane są dwa ogólnodostępne pociągi relacji Wolsztyn – Kębłowo – Wolsztyn Skansen. Zakupiony bilet na poranną parę pociągów z fotostopami będzie upoważniał do podróżowania wszystkimi pociągami uruchamianymi w dniu 17 września 2017 r. na linii kolejowej nr 371 (nie ma konieczności rezerwowania miejsc w pociągach popołudniowych – przejazd będzie się odbywał na podstawie biletu na pociąg poranny)!

Tagi: , , , , , , , , ,

komentarzy 5

 1. pt4765 pisze:

  Brawo, bardzo fajna sprawa aż się nie mogę doczekać tej imprezy za tydzień. A tak na marginesie to może w przyszłości np. w 2018 roku udałoby się stworzyć ofertę opartą może nie tyle na parowozach, bo to drożej wychodzi ale np. na pojedynczym SA105 czy SA108 aby zrobić wakacyjne kursy do Kębłowa albo do miejsca gdzie linia się kończy (w lesie jest przejazd) i stamtąd jest bardzo blisko do pięknie położonego jeziorka w zaciszu leśnym bez tłumów w wakacje. Czyżby nie była to wspaniała oferta jeżeli nie codziennie w wakacje to chociażby w weekendy? A tak poza tym to tylko kilkaset metrów trasy oczyścić do przejazdu w Świętnie z drogą na Obrę i już jest stacja i można by wydłużyć relację do samego Świętna. Zgłaszam taki pomysł a cała sprawa leży w Waszych rękach.
  P.S. Co do atrakcji wakacyjnych na jeziorko Święte to bym się naprawdę zastanowił, bo warto to wykorzystać.
  Pozdrawiam, Marcin miłośnik kolei.

 2. marcin sz pisze:

  Cała sprawa leży w rękach złomiarzy, dzięki którym do przejazdu w Świętnie, o którym piszesz, mamy ponad 1,5 kilometra, z czego prawie na kilometrze nie ma toru. Gdyby to tylko od nas zależało, to już dawno byśmy do Świętna jeździli. A jezioro zacne, przyznaję.
  Pozdrawiam

 3. pt4765 pisze:

  A to sorry nie wiedziałem że do przejazdu jest brak odcinka torów, myślałem że są bo już tak niewielki odcinek został. O braku torów to wiem że od Świętna w kier. Rudna Krzyż ich odcinkowo nie ma ale że przed Świętnem od Kębłowa to nie wiedziałem.
  A co do jeziorka to mówię taka oferta to była by fajna sprawa na weekendy w wakacje, pomyślcie o tym. Pozdrawiam

 4. Przemo Z. pisze:

  A może 2 podejście na wiosnę do pociągu z OKz32 na trasie Chabówka – Nowy Sącz ?

 5. Piotr pisze:

  Właśnie, szkoda, że już nie organizujecie pociągów z fotostopami na dłuższych trasach. Zawsze było mega profesjonalnie.

Skomentuj

Komentarz© TPWP 2021. Strona używa plików cookies. Polityka prywatności zawiera więcej informacji o cookies. Design & Development: Michał Pawełczyk