Towosem pod parą po 371

W piątek, 3 maja 2019 roku, czyli w dniu, w którym w Parowozowni Wolsztyn odbędzie się widowiskowy pokaz „Światło, para i dźwięk”, zapraszamy na kolejny nostalgiczny przejazd dostępnym odcinkiem linii kolejowej nr 371. Trasę z Wolsztyna przez Widzim Stary i Kębłowo do kilometra 10,300 i z powrotem tym razem pokona stylizowany na wczesne lata 60. XX wieku skład mieszany. W relacji „tam” będzie to:

TKt48-191 + 4 wagony towarowe KSK + Ci + Ci

…z kolei z powrotem:

Ol49-59 + Ci + Ci + 4 wagony towarowe KSK

Wyjazd z Wolsztyna zaplanowaliśmy na godzinę 14:00, powrót – około godziny 19:00. Na trasie pociągu przewidziano jak zwykle liczne fotostopy.

Organizacja imprezy jest możliwa dzięki wspaniałej postawie naszych partnerów, czyli Parowozowni Wolsztyn, Fundacji Era Parowozów, PKP CARGO S.A. oraz Klubu Sympatyków Kolei z Wrocławia. Całkowity przychód przeznaczony będzie na leczenie naszego Kolegi, Tomka Drzewieckiego, dla którego eksperymentalna terapia komórkami macierzystymi jest jedyną szansą na odzyskanie wzroku. Zbiórkę funduszy na ten cel prowadzi Fundacja Avalon. Więcej informacji na temat zbiórki znajdą Państwo na stronie www.tomaszdrzewiecki.pl

Koszt uczestnictwa został ustalony na poziomie nie mniej niż 90 zł od osoby (jeżeli ktoś chciałby wesprzeć Tomka większą kwotą – można wpłacić więcej). Z uwagi na niecodzienny charakter tej inicjatywy, jak również fakt, iż Towarzystwo nie może wydatkować środków finansowych na cele inne niż zapisane w statucie, opłaty od uczestników będą przyjmowane bezpośrednio na subkonto Tomka w Fundacji Avalon. W związku z tym nie zostanie uruchomiony tradycyjny formularz rezerwacyjny, a zgłoszenia przyjmować będziemy wyłącznie drogą mailową (od tej chwili można już się zgłaszać). W wiadomości, wysyłanej na adres pociag@tpwp.pl, prosimy podać imię i nazwisko osoby rezerwującej miejsca, liczbę biletów oraz numer telefonu. W mailu zwrotnym (wysłanym maksymalnie w ciągu doby od zgłoszenia) otrzymają Państwo szczegółowe informacje związane z płatnością. Bardzo prosimy o uważne przeczytanie wiadomości i postępowanie zgodnie z zamieszczonymi w niej instrukcjami.

Prosimy o niewpłacanie należności za bilety na konto Towarzystwa, jak również o niedokonywanie przelewów na dostępny w internecie numer subkonta Tomka bez wcześniejszego zgłoszenia mailowego – z uwagi na ochronę danych osobowych nie będzie możliwości zweryfikowania danych wpłacającego.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

komentarzy 12

 1. parowozik pisze:

  Ciekawiej by było gdyby na powrocie skład ciągnął Ty2-911. Oelka już jest oklepana na tej linii do granic możliwości.

 2. Cody pisze:

  Popieram przedmówcę. Osobiście wolałbym nawet sam skład towarowy i Tekatkę oraz Dwóję zamiast oklepanej i mało ciekawej Oelki.

 3. Andrzej Tomaszewski pisze:

  Ale… tym razem zapowiada się (znowu) odmieniona oelka;-) Poza tym – wypada zachować pluralizm i dać wykazać się również Wolsztynowi;-)

 4. rogatka pisze:

  Racja w tym, co obaj koledzy pisali:patrząc pod kątem ściśle mikolskim na pewno TeKatka + Dwójka by były ciekawiej, bo Oelka spotykana jest na co dzień; jednak Oelki są po tej trasie jak najbardziej autentyczne, a jakiś udział w imprezie Parowozownia Wolsztyn mieć też powinna…

 5. Juga pisze:

  Witam osoby goniace samochodem gdzie wnoszą opłatę?

 6. Tomasz Drzewiecki pisze:

  Goniących tradycyjnie zapraszamy na peron, do naszego „mobilnego biura”, które będzie obecne przy składzie pociągu od godz. 13:30 :).

 7. Patryk pisze:

  Czy są jeszcze wolne miejsca?

 8. Tomasz Drzewiecki pisze:

  Tak. Jeśli jest Pan zainteresowany – prosimy o uprzednią rezerwację biletu, wysyłając swoje dane na adres pociag@tpwp.pl

 9. Michał pisze:

  Czy jest możliwość uiszczenia opłaty na miejscu w Wolsztynie przed odjazdem pociągu?

 10. Tomasz Drzewiecki pisze:

  Od wtorku nie przyjmujemy już wpłat za pośrednictwem przelewów. Osoby, które zdecydują się z nami pojechać, będą mogły uiścić „opłatę” – datek na miejscu, jednakże z uwagi na ograniczoną liczbę wolnych miejsc, pierwszeństwo będą miały osoby, które do jutra zarezerwują bilety, wysyłając maila na adres pociag@tpwp.pl

 11. Jakub Tyszkiewicz pisze:

  Drodzy Uczestnicy!

  W imieniu Towarzystwa Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni chciałbym z przykrością Was poinformować, że z powodów technicznych dzisiejszy pociąg będzie musiał odbyć się w nieco zmienionej formie.

  Proszę o śledzenie strony wydarzenia na portalu Facebook oraz pozostałych stron TPWP. Szczegółowe informacje zostają niebawem przekazane uczestnikom drogą SMSową.

  Przepraszamy za utrudnienia.

Skomentuj

Komentarz© TPWP 2021. Strona używa plików cookies. Polityka prywatności zawiera więcej informacji o cookies. Design & Development: Michał Pawełczyk