Pikniki drezynowe 2014

W pierwszy jesienny weekend (27-28 września) odbyły się – ostatnie już w tym roku – pikniki drezynowe. Tym razem drezynowaliśmy na stacjach i przystankach leżących w granicach Powiatu Wolsztyńskiego tj. w Starym Widzimiu, Kębłowie i Świętnie.

Widzim Stary i Kębłowo

DSC 0888 300x199 Pikniki drezynowe 2014Na dawnym widzimskim przystanku pojawiliśmy się w sobotni poranek. Przyjechaliśmy tu z Kębłowa jednym z naszych dwóch „składów” drezyna plus doczepka (druga drezyna ręczna dojechała do Widzimia na lawecie samochodu). Tego dnia na peronie gościliśmy harcerzy i zuchów z hufca Związku Harcerstwa Polskiego ze Wschowy, w którego skład wchodzą drużyny harcerskie i zuchowe z powiatu wolsztyńskiego. Przejażdżka drezynami była elementem zajęć terenowych, podczas których uczestnicy zdobywali sprawności i stopnie. W sumie tego dnia naszymi drezynami przejechało się ponad 300 zuchów i harcerzy. Dodatkowo, dla mieszkańców Widzimia, przez całe sobotnie przedpołudnie do dyspozycji była druga drezyna ręczna. Tutaj też chętnych nie brakowało. Festyn „ubarwił” klasyczny samochód Żuk, w którym sprzedawana była wata cukrowa i pop corn. Po południu udaliśmy się do Kębłowa, gdzie odbyła się druga część pikniku. W „pompowaniu” drezynami wyręczyła nas grupa harcerzy, którzy zachęceni pierwszą, krótką przejażdżką w obrębie stacji, chcieli odbyć dłuższą przejażdżkę do Kębłowa.

Świętno

DSC 2142 300x199 Pikniki drezynowe 2014Prawdziwe drezynowe święto odbyło się w niedzielę 28 września w Świętnie. Tutaj, na torach stacyjnych, przez cały dzień można było popróbować swych sił na obu drezynach, wystartować w konkursie przejażdżki drezyną na czas. Dodatkowo istniała możliwość kupna pocztówek i innych gadżetów oferowanych przez nasze Towarzystwo. Palące się przez całe popołudnie ognisko pozwalało na upieczenie kiełbaski czy ziemniaków.
Uczestnicy zawodów drezynowych podzieleni zostali na dwie grupy wiekowe – do 15 lat i powyżej 15-tego roku życia. Najlepsze trzy drużyny otrzymały nagrody – zestawy upominków ufundowanych przez gminę Wolsztyn.
W sumie podczas minionego weekendu na naszych drezynach przewieźliśmy ponad 400 osób. Pokazuje to sensowność organizowania podobnych imprez w kolejnych latach.

Tagi:

1 komentarz

  1. Piotr pisze:

    Czy w tym roku będzie coś z cyklu Parowozem przez…?

Skomentuj

Komentarz© TPWP 2021. Strona używa plików cookies. Polityka prywatności zawiera więcej informacji o cookies. Design & Development: Michał Pawełczyk