Wolsztyńskie parowozy – nowe wydawnictwo TPWP

wolsztynskie parowozy 01 Wolsztyńskie parowozy  nowe wydawnictwo TPWP

Miło nam poinformować, że Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni wydało, pierwszą w swej historii, publikację książkową na temat parowozowni. „Wolsztyńskie parowozy” to 32-stronnicowe opracowanie, które stanowi kompendium wiedzy na temat parowozów znajdujących się w tutejszej jednostce. Opis każdej serii zawiera duże, portretowe zdjęcie parowozu, krótki rys historyczny, podstawowe dane techniczne oraz ciekawostkę dotyczącą konkretnej maszyny lub całej serii.

Książkę „Wolsztyńskie parowozy” będzie można nabyć na stoisku fundacji „Era Parowozów” w trakcie zbliżającej się parady parowozów oraz bezpośrednio u nas – przed odjazdem naszych sobotnich pociągów specjalnych – na peronie 3 od godz. 7:30 oraz na peronie 2 od godz. 15:00.

Będzie nam niezmiernie miło, jeśli nasza publikacja przyczyni się do lepszego poznania historii parowozowni i zgromadzonych tam lokomotyw.

wolsztynskie parowozy 02 800x600 Wolsztyńskie parowozy  nowe wydawnictwo TPWP

wolsztynskie parowozy 03 800x600 Wolsztyńskie parowozy  nowe wydawnictwo TPWP

 

Tagi:

komentarzy 5

 1. Maslo pisze:

  Jaka cena panowie ? Jaka cena?

 2. Andrzej Tomaszewski pisze:

  15 zł – jak za darmo;-) Będzie można ją też oczywiście kupić na pokładzie Ganza.

 3. Andrzej Motyl pisze:

  Witam
  Czy tą książkę można kupić przez online.
  Pozdrawiam

 4. Tomasz Drzewiecki pisze:

  W ciągu najbliższych dni pojawi się taka możliwość.

 5. Intelekt pisze:

  Witam.
  Wiadomo Wam coś odnośnie planów likwidacji linii nr. 371 ? Podobno samorządowcy chcą budować „autostradę rowerową” z Kolska do Stypułowa. Co o tym myślicie? Jest jakaś szansa na wybicie głupich pomysłów z tych zakutych samorządowych łbów? Czy jako towarzystwo podejmiecie jakieś działania w sprawie ratowania linii?

Skomentuj

Komentarz© TPWP 2021. Strona używa plików cookies. Polityka prywatności zawiera więcej informacji o cookies. Design & Development: Michał Pawełczyk