Pierwsze pikniki drezynowe za nami, kolejne już w najbliższy weekend

Świętno, Lubięcin i Kolsko zainaugurowały tegoroczny cykl pikników drezynowych, jednocześnie stając się miejscem eliminacji do mistrzostw całej linii kolejowej Wolsztyn – Nowa Sól, które odbędą się w niedzielę, 29.09.2013 r. w Konotopie.

W sobotę (7.09.2013) stacja Świętno zatętniła życiem jak za czasów świetności kolei. Co prawda nie odwiedził jej żaden pociąg, ale mieszkańcy oraz turyści mogli spróbować swych sił w drezynowaniu. Z przejażdżek skorzystało w sumie około 100 osób (co jest wynikiem bardzo dobrym, jak na pierwszy raz), spośród których do zawodów w jeździe drezyną na czas stanęło 18 drużyn. Najlepsi otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Wolsztynie, Starostwo Powiatowe w Wolsztynie oraz nasze Towarzystwo. Dodatkowo nagrodę specjalną za najbardziej oryginalną nazwę otrzymała mieszana, damsko-męska załoga „Wolsztyńskie Pendolino”. Atrakcje pikniku urozmaicił namiot TPWP, w którym można było zakupić pamiątki związane z koleją i wolsztyńską parowozownią. Pełne wrażeń popołudnie zakończyliśmy wraz z naszymi gośćmi przy ognisku. Impreza zaplanowana pierwotnie do 17:00 przeciągnęła się prawie dwie godziny.

Podobną liczbę uczestników (i to mimo odbywających się poprzedniego dnia dożynek) gościliśmy w niedzielne południe w Lubięcinie. Tam oprócz nagród ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Nowej Soli (otrzymały je najlepsze drużyny z siedemnastu zgłoszonych do konkursu załóg), każdy uczestnik otrzymał nowosolski gadżet. Zmaganiom drezyniarzy towarzyszyła kamera gorzowskiego oddziału TVP (relacja z pikniku drezynowego – od 00:08:23), a w jednej z drużyn startował sam wójt gminy wiejskiej Nowa Sól – Jarosław Dykiel (jego załoga niestety nie zajęła miejsca na podium, choć była bardzo blisko).

W niedzielne popołudnie możliwość zabawy z drezyną mieli mieszkańcy Kolska. Kolejny raz bardzo pozytywnie zaskoczyła nas rodzina mieszkająca na ładnie utrzymanej kolskiej stacji, która włączyła się w przygotowania. Dzięki zaangażowaniu Państwa Kropp, na uczestników imprezy czekały ławki udostępnione przez miejscowe OSP. Swoją postawą gotowości pomocy nie tylko nam, ale również uczestnikom zabawy (ustawianie drezyny), bez wątpienia zasłużyli na nagrodę „fair play”. Frekwencja w Kolsku również przerosła nasze najśmielsze oczekiwania – bawiło się w sumie ponad 200 osób (dla części z nich zabrakło przygotowanych gadżetów Powiatu Nowosolskiego).

Bardzo pozytywny odbiór pierwszych trzech pikników dobrze rokuje na kolejne. Już w najbliższy weekend zapraszamy Państwa do Starego Widzimia (Gmina Wolsztyn) oraz Otynia i Lipin Odrzańskich (Powiat Nowosolski), gdzie będziemy w następujących godzinach:

 • Stary Widzim – sobota, 14.09.2013 r., godz. 14:00-17:00
 • Otyń – niedziela, 15.09.2013 r., godz. 11:00-13:00
 • Lipiny Odrzańskie – niedziela, 15.09.2013 r., godz. 15:00-17:00

Projekt współfinansowany ze środków Powiatu Nowosolskiego i Gminy Wolsztyn

Tagi: , , , , , ,

komentarze 4

 1. MadzikQ pisze:

  Chłopaki co wy robicie?
  Kompromitujecie siebie i psujecie wypracowaną sobie pozycje na rynku kolejowym robiąc tego typu imprezy o których można tu przeczytać.
  Macie pod ręką w Wolsztynie tabor odpowiedni sprawny (parowóz i wagony zabytkowe) a wy takie imprezy robicie???
  Naprawde żal.
  Nazwa Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni do czegoś mobilizuje, więc nie tędy droga, poki macie do dyspozycji odpowiedni tabor pod ręką korzystacie z tego i organizujcie imprezy przynajmniej na takim samym poziomie jaki do tej pory póki nie jest za późno.

 2. Marcin Ł pisze:

  Dawno nie czytałem głupszego komentarza. 🙂

 3. hasler pisze:

  Podzielam zdanie przedmówcy.

 4. janekkrakow pisze:

  @MadzikQ Jaki tabor? 2 olelki zajeżdzone i zajęte na wszystkie weekendy świata przez turkol i 2 bi/ci oraz 2/3 boczniaki? Przecież mikoloidioci (ci co zawsze piszą że będzie pod światło itp. pierdoły) by ich zjedli za oelke 49 z boczniakami… Niestety towarzystwo jedynego poważnego partnera ma w chabówce wolsztyn można sobie odpuścić…

  A jeśli nic nie mogą z wolsztyńską bandą zrobić to dobrze że chociaż z drezynami próbują działać i to z pomyślnym skutkiem 🙂

Skomentuj

Komentarz© TPWP 2021. Strona używa plików cookies. Polityka prywatności zawiera więcej informacji o cookies. Design & Development: Michał Pawełczyk