Drezyny zagościły w Starym Widzimiu, Otyniu i Lipinach Odrzańskich

Kolejne pikniki drezynowe ściągnęły mieszkańców Starego Widzimia, Otynia i Lipin Odrzańskich na tory linii kolejowej łączącej niegdyś Wolsztyn z Nową Solą. Niestety weekend nie rozpieszczał nas pogodą, mimo to w sumie kilkaset osób bawiło się w kolejnych miejscowościach, poznając uroki turystyki drezynowej. Tradycyjnie rozegrano zawody drezynowe, w których najlepsi otrzymali upominki ufundowane przez Urząd Miejski w Wolsztynie, Starostwo Powiatowe w Wolsztynie i nasze Towarzystwo (Stary Widzim) oraz Starostwo Powiatowe w Nowej Soli (Otyń i Lipiny).

W Lipinach Odrzańskich niestety nie udało się zorganizować przejażdżek drezynowych na dawnej stacji – od ostatniego roku zniknęło z jej obrębu większość szyn toru szlakowego. Drezynowanie przeniosło się więc na drugą stronę przejazdu kolejowo-drogowego (droga wojewódzka), gdzie dzięki pomocy mieszkańców udało się wyciąć samosieje rosnące w skrajni. Widok opuszczonej i dewastowanej lipińskiej stacji nie nastraja jednak optymistycznie… To dobre miejsce do refleksji nad działaniami podejmowanymi (a raczej ich braku) w kwestii przekazania linii samorządom przez poznański Oddział Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A., który jednocześnie wykazuje duże zaangażowanie w sprzedaży majątku (rampa w Lubięcinie, wydzielone działki w Otyniu, rozbiórki w Otyniu, Konotopie, Kolsku…).

Tradycyjnie najszybsze drużyny z kolejnego tygodnia zapraszamy do finału, który rozegrany zostanie w Konotopie 29 września (niedziela). W tym sezonie będziemy z drezyną jeszcze w następujących miejscach:

  • Nowa Sól – niedziela, 22.09.2013 r. (w ramach „Europejskiego dnia bez samochodu”)
  • Kębłowo – sobota, 28.09.2013 r., godz. 14:00-17:00
  • Konotop – niedziela, 29.09.2013 r., godz. 11:00-13:00 (eliminacje) i 15:00-17:00 (finał – dwie drezyny!)

Projekt współfinansowany ze środków Powiatu Nowosolskiego i Gminy Wolsztyn.

Tagi: , , , , , , , ,

1 komentarz

  1. Daro pisze:

    Dzisiejsze zawody z Konotopu miały swoje miejsce w Teleexpresie 🙂

Skomentuj

Komentarz© TPWP 2021. Strona używa plików cookies. Polityka prywatności zawiera więcej informacji o cookies. Design & Development: Michał Pawełczyk