Wkład TPWP w renowację TKt48-143

parada 1 266x300 Wkład TPWP w renowację TKt48 143

Przejażdżki parowozem Ok22-31 po kanale oczystkowym

Tradycją stały się coroczne zbiórki na rzecz renowacji jednego z wolsztyńskich parowozów prowadzone przez „Fundację Era Parowozów”. Tym razem wybór padł na TKt48-143. Wyremontowana maszyna będzie już trzecią, której blask przywrócono w ten sposób – dołączy do Pt47-106 i Ty43-123. Cegiełki na remont tendrzaka TKt48 można było zakupić u pięknych wolontariuszek lub na stoiskach „Ery Parowozów”. Jak podaje strona Fundacji – udało się zebrać rekordową dotychczas kwotę 3 410,97 zł, 29,70 EUR oraz 0,31 Kč [więcej informacji http://www.eraparowozow.pl ]. Także  Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni prowadziło kwestę na rzecz parowozu TKt48-143. Podczas piątkowych przejażdżek parowozem, oraz przez oba dni XVI Parady Parowozów na stoisku Parowozowego Centrum Informacji Członkowie Towarzystwa zebrali na ten cel 1 305,20 zł. Sumę tę Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni przekazało na konto „Fundacji Era Parowozów” na remont parowozu TKt48. Cele statutowe Towarzystwa i Fundacji są zbieżne – martwi nas nie tylko los maszyn czynnych, ale także tych, które lata świetności mają już za sobą. Mamy nadzieję, że wspólna zbiórka na rzecz TKt48-143 stanie się podstawą dalszej współpracy na płaszczyźnie muzealnictwa kolejowego między Towarzystwem, a Fundacją! Do zrobienia jest jeszcze bardzo wiele…

tkt Wkład TPWP w renowację TKt48 143

TKt48-143 oczekuje na renowację

Tagi: , , , , , , , , , , ,

komentarze 4

 1. N pisze:

  Wiem, że to wcale nie takie proste do realizacji, ale widzę oczami wyobraźni „Osiołka” pomalowanego dokładnie tak, jak podczas pracy w Międzyrzeczu – flagi na wiatrownicach, zgarniacze w kolorze czołownicy i orzeł na drzwiach dymnicy.
  Tak czy owak – bardzo cieszy zebranie takiej kwoty na renowację i fakt, że już niebawem zobaczymy tę maszynę prezentującą się naprawdę okazale.

 2. marcin pisze:

  Powoli, powoli wolsztyńskie trupy odzyskują dawny blask 😀

 3. Prosił bym o kontakt władze towarzystwa, może Pana Prezesa w sprawie przekazania darowizny na rzecz Towarzystwa. Niestety nie znalazłem ani nazwisk, ani telefonów.
  Pozdrawiam.
  tel. 502 -602-737

 4. rogatka pisze:

  Czy ponowne uruchomienie tej maszyny się przewiduje?

Skomentuj

Komentarz© TPWP 2021. Strona używa plików cookies. Polityka prywatności zawiera więcej informacji o cookies. Design & Development: Michał Pawełczyk