Burmistrz i Starosta za oliwkowymi wagonami!

Akcja „Kolej z dawnych lat atrakcją Wielkopolski” zatacza coraz szersze kręgi. Włączyli się w nią również wolsztyńscy samorządowcy, którym na sercu leży nie tylko los samej parowozowni, ale także jakość całego produktu, który na jej bazie funkcjonuje, a mianowicie ruchu planowego prowadzonego lokomotywą parową. Petycję w sprawie powrotu do składów pociągów prowadzonych parowozem oliwkowych wagonów podpisali już między innymi Burmistrz Wolsztyna Andrzej Rogozinski oraz starosta Ryszard Kurp.

burm Burmistrz i Starosta za oliwkowymi wagonami!stardx Burmistrz i Starosta za oliwkowymi wagonami!

Wszystkim, którzy już włączyli się do akcji, serdecznie dziękujemy. Pozostałych zainteresowanych zachęcamy do ściągnięcia formularza, wydrukowania, zebrania podpisów i przysłania na nasz adres korespondencyjny.

Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni
ul. Doktora Kocha 12a
64-200 Wolsztyn

Koniec akcji ogłosimy z wyprzedzeniem na stronie internetowej.

Tagi: , , ,

komentarze 3

  1. Jan pisze:

    Mam mieszane odczucia. TPWP chwyciło sie brzytwy, wspólne pismo z WE legitymityzuje dalszą działalność WE w środowisku MK mimo złej opinii o tej firmie. W kontekście zapowiadanego ściągnięcia parowozu z Chabówki to już sie nie chce komentować dalej.

  2. Jan pisze:

    Przepraszam , pomyliłem wątki, nie zmienia to mojego zdziwienia. Pozdrawiam

  3. Andrzej T. pisze:

    Wspólne pismo to tylko wspólne pismo – powstało na jedną, konkretną okoliczność i zostało ułożone w sposób ogólny. Nie ukrywam, że WE i TPWP mają radykalnie rozbieżny profil działalności i zdecydowanie różne priorytety. W piśmie nie ma więc słowa o charakterze działalności ewentualnie powołanej spółki cargowsko-samorządowej, bo nasze poglądy w tej kwestii się mocno różnią (przynajmniej za obecnej kadencji Zarządu). Jest jedynie apel do samorządowców o podjęcie działań, pod którym (myślę) podpisałby się z osobna każdy z nas.

Skomentuj

Komentarz© TPWP 2021. Strona używa plików cookies. Polityka prywatności zawiera więcej informacji o cookies. Design & Development: Michał Pawełczyk