Pociągi pod parą z fotostopami w okolicach Parady Parowozów

8610 Pociągi pod parą z fotostopami w okolicach Parady Parowozów

Mamy zaszczyt poinformować o planowanych na ostatnie dni kwietnia dwóch pociągach specjalnych dedykowanych miłośnikom starej kolei, prowadzonych parowozami z Parowozowni Wolsztyn oraz Skansenu w Chabówce.

Składem z lat 80.-90. XX wieku po linii 371

W przeddzień tegorocznej Parady Parowozów, w piątek, 27 kwietnia 2018 r., zapraszamy na przejazd dostępnym odcinkiem linii kolejowej nr 371 z Wolsztyna przez Widzim Stary i Kębłowo do kilometra 10,300. Skład pociągu stanowić będzie parowóz Ty42-107 oraz dwa wagony serii Bhixt (popularne „ryflaki”) na trasie: Wolsztyn – km 10,300 oraz parowóz Ol49-69 z dwoma wagonami Bhixt w drodze powrotnej. Wyjazd z Wolsztyna zaplanowano na godzinę 16:00, a powrót na godzinę 20:00. W obie strony skład będzie maksymalnie wiernym odwzorowaniem zestawień, jakie dominowały w regularnym ruchu na linii 371 w latach 80. i na początku lat 90. XX wieku (aż do uruchomienia pociągów Lubuskiej Kolei Regionalnej krótko przed zawieszeniem przewozów). Ta niewątpliwa atrakcja będzie możliwa dzięki współpracy naszego Towarzystwa z głównym organizatorem tego przejazdu – Fundacją Era Parowozów oraz dwiema wiodącymi placówkami muzealnictwa kolejowego w Polsce – Skansenem Taboru Kolejowego PKP CARGO S.A. w Chabówce (zapewniającemu parowóz Ty42-107 i wagony) oraz Instytucją Kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego Parowozownia Wolsztyn (w której stacjonuje parowóz Ol49-69). Składka na uruchomienie pociągów wynosić będzie 90 zł w przedpłacie bądź 130 zł w przypadku wpłaty po ogłoszonym terminie lub bezpośrednio przed imprezą. Data uruchomienia interaktywnego formularza, dzięki któremu tradycyjnie odbywać się będą zapisy, zostanie ogłoszona na naszej stronie w kolejnym komunikacie. Zachęcamy do udziału tym bardziej, że tak atrakcyjny skład uda się zestawić tylko dzięki przyjazdowi na Paradę Parowozów gości z Chabówki i nie jest on do powtórzenia w najbliższym czasie!

Parowozem przez Wielkopolskę 2018

Bezpośrednio po Paradzie Parowozów, w sobotę, 28 kwietnia 2018 r., na trasę wyruszy drugi ze specjalnych pociągów. Trasa, licząca w obie strony ponad 120 km, do czasu otrzymania ostatecznego potwierdzenia ze strony przewoźnika i zarządcy infrastruktury niech pozostanie tajemnicą. Skład pociągu tym razem stanowić będzie parowóz Ol49-69 (Parowozownia Wolsztyn) oraz dwa wagony serii Bhixt (Skansen Chabówka). Wyjazd planujemy ok. godziny 15:45, a powrót ok. godziny 21:30. Rozkład jazdy został tak ułożony, aby umożliwić uczestnikom udział we wszystkich ważniejszych atrakcjach Parady Parowozów. Wysokość składki na uruchomienie pociągu upoważniającej do udziału w imprezie zostanie ogłoszona po otrzymaniu ostatecznej kalkulacji, jednak nie powinna przekroczyć 200 zł w przedpłacie. Ponadto dla osób, które podróżować będą z nami dzień wcześniej linią 371, przewidujemy zniżkę! Trasa przejazdu oraz ostateczna wysokość składki zostaną ogłoszone przed uruchomieniem formularza rezerwacyjnego.

Podczas obu powyższych przejazdów zaplanowano oczywiście liczne fotostopy. Jednocześnie informujemy, że imprezy mogą zostać odwołane w przypadku braku wystarczającej liczby chętnych lub z innych, niezależnych od organizatora przyczyn.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

1 komentarz

  1. Bogner pisze:

    Podziwiam Was za zapał i organizowanie tych przyjazdów. Fajnie gdybyście rozważyli w przyszłości jakieś jazdy z TKt48-18 i jej rodzimych okolicach, a i imprezy w Chabówce dawno nie było. Jechałbym! 😉 Powodzenia w dalszej działalności!

Skomentuj

Komentarz© TPWP 2021. Strona używa plików cookies. Polityka prywatności zawiera więcej informacji o cookies. Design & Development: Michał Pawełczyk