Z Tr5-65 do Sieniawy Lubuskiej raz jeszcze

Zorganizowana przez nas w grudniu 2009 roku impreza „Pożegnanie Tr5-65” zwróciła uwagę na konieczność zachowania w Wolsztynie parowozu przedwojennej konstrukcji do prowadzenia pociągów „retro”. Dzięki sugestiom pasjonatów oraz wnioskowi Parowozowni Wolsztyn pod koniec grudnia inspektor dozoru technicznego przedłużył termin rewizji parowozu Tr5-65 do końca czerwca 2010 roku. Decyzja ta została przyjęta z wielką radością przez liczną rzeszę miłośników parowozów nie tylko z Polski, ale i zagranicy. Dlatego też na prośbę kilkudziesięcioosobowej grupy turystów zagranicznych zwiedzających Europę szlakiem kolei parowych oraz wychodząc na przeciw zawartym w wielu mailach do nas sugestiom  polskich pasjonatów, którzy z powodu braku wolnych miejsc nie mogli uczestniczyć w grudniowej imprezie postanowiliśmy zorganizować raz jeszcze przejazd pociągu specjalnego do Sieniawy.

Skład zestawiony z parowozu Tr5-65 (rocznik 1921) oraz czterech zabytkowych wagonów z lat 20-tych XX wieku (dwóch „bolków” i dwóch „boczniaków” wyruszy na szlak w sobotę 6 lutego 2010 roku. Odjazd ze stacji Wolsztyn o godz. 7:50. Powrót około godz. 18:00. Bilety w cenie 100 zł można zamawiać za pośrednictwem specjalnego formularza dostępnego na naszej stronie internetowej www.tpwp.pl do 22 stycznia w cenie 100 zł, a po tym terminie w cenie 140 zł. Osoby zainteresowane noclegiem prosimy o kontakt – pociag@tpwp.pl. Tradycyjnie już podczas jazdy zaplanowaliśmy szereg fotostopów.

Do udziału w imprezie zapraszamy głównie miłośników, którym nie udało się dotrzeć na grudniową imprezę, ale i wszystkich Państwa, którzy pragną spędzić wolny czas obcując ze starą koleją. W razie wątpliwości prosimy o kontakt mailowy: pociag@tpwp.pl

Regulamin imprezy

 1. Organizatorem imprezy jest Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni
 2. Impreza adresowana jest przede wszystkim do miłośników kolei chcących odbyć podróż pociągiem retro oraz wykonujących zdjęcia i/lub filmy. Dla tych ostatnich na trasie przejazdu przewidziane są specjalne postoje połączone z cofnięciem i najazdem pociągu (tzw. fotostopy). Postoje te sygnalizowane będą gwizdawką parowozu (dwa następujące po sobie sygnały).
 3. Do uczestnictwa w imprezie uprawnia bilet zakupiony u Organizatora w przedpłacie do 22.01.2010 w cenie 100 zł, lub później w cenie 140 zł. Nie przewidziano żadnych ulg ani biletów odcinkowych.
 4. Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za osoby niepełnoletnie, które podróżują bez opiekuna.
 5. Podczas fotostopów opuszczanie i wsiadanie do pociągu powinno przebiegać możliwie najszybciej i bezpiecznie. Zabronione jest przechodzenie bezpośrednio przed lub za jadącym pociągiem, wyskakiwanie lub wskakiwanie do pociągu podczas jego ruchu, jak i przebywanie na stopniach wagonów lub na parowozie. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia ciała lub mienia uczestników powstałe podczas imprezy
 6. W czasie trwania fotostopu wszyscy chcący wykonać zdjęcia lub ujęcia filmowe udają się w miejsce wskazane przez Organizatora. Na osoby fotografujące lub filmujące z innych miejsc niż wskazane przez Organizatora pociąg nie będzie oczekiwał. Podczas trwania najazdu pociągu obowiązuje BEZWZGLĘDNY ZAKAZ wychylania się z okien wagonów oraz przebywania na pomostach, stopniach i innych zewnętrznych elementach taboru, a drzwi wagonów powinny być zamknięte.
 7. Zabronione jest utrudnianie filmowania oraz wykonywania zdjęć innym uczestnikom imprezy, w szczególności poprzez przebywanie w miejscach innych niż wskazane przez Organizatora oraz poprzez głośne zachowanie.
 8. Każdy uczestnik imprezy zobowiązany jest do stosowania się do poleceń Organizatora i przestrzegania niniejszego Regulaminu
 9. Na wniosek grupy uczestników Organizator może zdecydować o organizacji dodatkowego fotostopu, jeśli nie spowoduje to przekroczenia czasu przejazdu określonego w rozkładzie jazdy. Po liniach , którymi pojedziemy odbywa się normalny ruch planowy i nie możemy dopuścić do opóźnień innych pociągów. Należy o tym pamiętać szczególnie podczas fotostopów.
 10. Każdy uczestnik, który rażąco narusza niniejszy Regulamin, zachowuje się w sposób agresywny lub obraźliwy w stosunku do pozostałych uczestników lub organizatorów, uporczywie nie stosuje się do poleceń Organizatora lub w inny sposób utrudnia przebieg imprezy, może zostać usunięty z pociągu w dowolnym miejscu na jego trasie bez prawa do żądania zwrotu jakichkolwiek kosztów.
 11. Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zmiany składu pociągu ani rozkładu jazdy nie wynikające z jego winy.
 12. Udział w imprezie jest równoznaczny z przyjęciem do wiadomości i akceptacją niniejszego Regulaminu. Ostateczna interpretacja Regulaminu należy do Organizatora.

Tagi: , , , , , , ,

1 komentarz

 1. GTA pisze:

  1. Czy jako maszynista jedzie Pan Stanisław Szczeciński?
  2.Czy fotostopy są zaplanowane w tych samych miejscach?
  Z góry dziękuję za odp.

Skomentuj

Komentarz© TPWP 2019. Strona używa plików cookies. Polityka prywatności zawiera więcej informacji o cookies. Design & Development: Michał Pawełczyk