Rozkład jazdy na 2013 rok

Nawiązując do licznych pytań dotyczących planów Towarzystwa, związanych z organizacją pociągów specjalnych, z nieskrywaną przyjemnością prezentujemy Państwu plany na pierwsze półrocze 2013 roku. Sezon rozpoczniemy tradycyjnie naszą najstarszą marką pociągów – Parowozem przez Wielkopolskę, który w swą podróż wyruszy w tradycyjnym terminie – w niedzielę po Paradzie Parowozów (28 kwietnia 2013 roku). Szczegóły przyszłorocznej edycji PpW niech pozostaną na razie tajemnicą, ale zapewniamy, że trasa i skład będą jak zwykle atrakcyjne.

Oprócz najstarszej obecnej na rynku a funkcjonującej do dzisiaj marki pociągów z parowozem (czyli Parowozem przez Wielkopolskę), chcielibyśmy zaproponować Państwu… Pociąg do piwa! Zabytkowy skład, na czele którego stanie parowóz, 15 czerwca 2013 roku zabierze miłośników kolei na Lubskie Święto Piwa do Witnicy. W planach przejazd trasą Pruskiej Kolei Wschodniej, zwiedzanie browaru połączone z degustacją, zwiedzanie Parku Drogowskazów i Słupów Milowych Cywilizacji, a także – jak zwykle – niezapomniana atmosfera.

Zapraszamy Państwa na pokład naszych pociągów! Szczegóły przedstawimy na naszej stronie w miarę czynionych uzgodnień z przewoźnikiem i partnerami przedsięwzięć.

Tagi:

komentarzy 8

 1. zbychu pisze:

  A Flota WIelkopolski?

 2. Daro pisze:

  Flota Wielkopolski pewnie w drugim półroczu, dlatego jej tu nie ma.

 3. Andrzej T. pisze:

  Co do Floty, to biorąc pod uwagę tegoroczne doświadczenia i analizując obecny stan wolsztyńskich maszyn dochodzimy do wniosku, że chyba tylko wariat planowałby w tych czasach przejazdy na dłuższych trasach…

 4. qwęk pisze:

  No chyba że z chabówką w całości…

 5. Modelarz pisze:

  Kiedy ruszy rezerwacja na imprezę na dzień 2013.04.28 ?

 6. Andrzej T. pisze:

  W zeszłym roku rezerwacja ruszyła 28.03, więc w tym, póki co, nie odstajemy od standardów:-) A na dniach postaramy się zamieścić bardziej szczegółowe informacje co do trasy i składu.

 7. Piter pisze:

  Czy można juz potwierdzić, że imprezowy pociąg poprowadzi Ty42-107? Niemcy planowali imprezę na 24-25 kwietnia, ale parowóz ma dotrzeć na paradę do Wolsztyna i musieli z niej zrezygnować. Czy to tylko plotka?

 8. Andrzej T. pisze:

  Niemiecka impreza nie kolidowała z paradą – wręcz przeciwnie. Nie odbędzie się jednak, podobno, z powodu braku wystarczającej liczby chętnych.

Skomentuj

Komentarz© TPWP 2021. Strona używa plików cookies. Polityka prywatności zawiera więcej informacji o cookies. Design & Development: Michał Pawełczyk